אחת ההודעות השגויות שהופצו בוואטסאפ
בהלה בעקבות ההודעה | צילום:

בהלה גדולה נוצרה בקרב הורים רבים בגוש דן בעקבות הודעות שהופצו באפליקציות המסרים המידיים כגון וואטסאפ והרשתות החברתיות ברשת, המזהירות מפני פדופיל הפועל לכאורה במוסדות חינוך באזור. מבדיקת חדשות 2 Online עולה כי לאזהרות אין כל בסיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אם מודאגת, החברה בקבוצת הורים בפייסבוק, ביקשה להזהיר את חברותיה מפני פדופיל שלדבריה פועל באזור רמת גן. "ביום חמישי האחרון בגן פרטי ברמת גן, צלצל בשער 'סבא' של ילד, שטען שבא לאסוף אותו", כתבה האם. "הוא ידע את שם הילד ואיך הוא נראה, הגננות פתחו את השער והתחילו לארגן את הילד ליציאה".

האם המשיכה וסיפרה כי הילד בן השלוש לא רצה ללכת עם האיש והחל לבכות. "'כשהסבא' אמר כי הוא מאוד אוהב את הנכד שלו וכי הוא לוקח אותו להוריו, הגננות התקשרו לאם הילד, שלא ידעה מי הוא הסבא, הזעיקו את המשטרה, אך בינתיים האיש נעלם מהגן", כתבה האם.

האם הוסיפה כי במשטרה טענו שמקרה דומה קרה באותו השבוע בראשון לציון ותיאור הגבר - תואם. "שתפו את אנשי הצוות והגנים כדי שיהיו ערניים בנושא", ביקשה.

השמועות ברשתות החברתיות התפשטו כאש בשדה קוצים, ועד מהרה צצו גרסאות שונות במקומות וזמנים שונים לסיפור שככל הנראה כלל לא התרחש. כך למשל, אם נוספת, החברה בקבוצת הורים לילדים באחת משכונות תל אביב, חזרה על הסיפור אך בנוסח שונה. לדברי האם - מדובר בגן פרטי בגבעתיים וכי המקרה התרחש בכלל ביום אחר. "בנות, אני לא מתכוונת להפחיד, אך לתשומת לבכן - אנא בקשו מהגננות לא לשחרר שום ילד מהגן לשום אדם - ללא אישור שלכן", הזהירה.

ארכיון (צילום: חדשות 2)
חשד: הציע סוכריות לילדים בגבעתיים (ארכיו | צילום: חדשות 2

הסיבה לדאגה: תלונה על פדופיל בגבעתיים

המקור לבהלה נעוץ ככל הנראה בשתי תלונות שהוגשו למשטרת גבעתיים. אמהות מודאגות פנו אל המשטרה לאחר שאדם מבוגר ניגש לקבוצת ילדים סמוך למוסדות חינוך וגנים ציבוריים בעיר, ועל פי החשד הציע להם סוכריות.

התנהגותו של האיש עוררה את חשדן של האמהות, והן החליטו לפנות למשטרה. מהמשטרה נמסר כי בשלב זה נערכת בדיקה לצורך זיהוי חשוד בביצוע המעשים עליהם דיווחו האימהות.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.