עבודות הבנייה נמשכות - למרות צו העירייה (צילום: המייל האדום)
עבודות הבנייה נמשכות - למרות צו העירייה | צילום: המייל האדום

תושבי שכונת נווה יעקב בירושלים לא ציפו שפטירתו של הרב עובדיה יוסף תשפיע על חייהם בצורה כה דרמטית: לפני כשבועיים, בשעת בוקר מוקדמת החלו עבודות בניית בית כנסת על שמו של מר"ן - במרכז מגרש החניה השכונתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ללא ידיעתם של מרבית תושבי השכונה, הוצבו לפתע שלושה קראוונים באמצע מגרש החניה שברחוב דב בר יקר. כדי לא להפריע לעבודות, הבחורים שהקימו את בית הכנסת הזיזו בעצמם את כלי הרכב שעמדו במקום, ללא אישור הבעלים.

"מאז אותו יום אנו עוברים מסכת עינויים", סיפרה הודיה, תושבת השכונה, לחדשות 2 Online. "הדבר הזה מדיר שינה מעיניהם של עשרות אנשים בשכונה. אין גורם שלא פנינו אליו, כתבנו מכתבים, התקשרנו, מסרנו עדויות, אספנו חתימות אך ללא הועיל".

העירייה הבטיחה לפנות

לאור תלונות התושבים עיריית ירושלים הוציאה אמנם צו האוסר על המשך העבודות במקום, אלא שבפועל העבודות במקום נמשכות גם היום, ובית הכנסת אף החל לתפקד באופן חלקי עם מתפללים שמגיעים אליו מדי יום.

"גם אני ראיתי את זה פתאום בשבוע שעבר, יום אחד זה פתאום היה כאן. מי יהרוס עכשיו בית כנסת פעיל?" אמר תושב אחר בשכונה. "אם אני הייתי בונה בנייה שכזאת, באמצע השכונה, מי היה נותן לי לבנות ככה? המבנה הזה יישאר לעולמי עד".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר במבנים ניידים שהוצבו ללא היתר, העירייה נוקטת בהליכים משפטיים לפנותם. המבנים הניידים הוצבו ללא היתר והוכשרו כבתי כנסת. חשוב לציין כי פעולות העירייה נעשות בתיאום ותוך שיתוף פעולה וקשר רציף עם התושבים במקום". 

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.