הפגנת תמיכה בישראל שפוצצה ע"י ערבים בשבדיה (צילום: אלינור פרחי מגנוסון, ישראלית שחיה בשבדיה)
פרשים ושוטרים שוודים, מלמו, שוודיה | צילום: אלינור פרחי מגנוסון, ישראלית שחיה בשבדיה

בעיר מאלמו שבשבדיה הופסקה היום הפגנת תמיכה בישראל, לאחר שתושבים פרו-פלסטינים שהגיעו למקום "השתלטו" על האירוע, זרקו חפצים לעבר המפגינים והחלו להתפרע במקום. המשטרה המקומית פיזרה את שתי ההפגנות. אלינור פרחי מגנוסון, ישראלית המתגוררת בשבדיה תיעדה את ההפגנה והעבירה לנו את התמונות באמצעות המייל האדום של חדשות 2.

"ההפגנה נערכה במרכז העיר והשתתפו בה כ-150 בני אדם שתמכו בישראל", מספרת אלינור, תושבת העיר מאלמו שבשוודיה. "מאות שוטרים, ופרשים על סוסים אבטחו את כיכר העירייה ואת ההפגנה. הונפו דגלי ישראל וצעקו 'להפסיק את הטילים' ו'ישראל רוצה לחיות בשלום'".

בשלב מסוים הגיעו למקום מאות מפגינים פרו-פלסטינים והחלו להפגין נגד ישראל. "היו כ-500 מפגינים נגד ישראל", מספרת אלינור. "הם הניפו דגלי שוודיה, פלסטין ואש"ף. המפגינים בעד ישראל התקפלו מחשש לחייהם, והפלסטינים ניסו לפרוץ לבניין העירייה ולא הצליחו. המפגינים הפרו-פלסטינים ניסו לעורר מהומה, אך המשטרה מנעה זאת מהם".

עם פרוץ המהומה, ביקשה המשטרה מהמפגינים משני הצדדים להתפזר ולעזוב את המקום. "כשההפגנה התפזרה החלו מפגינים להיכנס לחנויות במרכז ולצעוק 'יש כאן יהודים?'", משחזרת מגנוסון.

 אם גם לכם יש סיפור מעניין, תמונות, או צילומי וידאו, אתם מוזמנים לשלוח אותם אלינו, למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט: contact@news2.co.il