לפני כשבוע נחרדה אם לתלמיד בן ארבע מאזור השפלה לשמוע ממנו, עם שובו לביתו מיום הלימודים, כי הותקף מינית על ידי שני תלמידים בכיתה ב' בשירותי המוסד שבו הוא לומד. היא התקשרה מבוהלת לרב האחראי על אותה המסגרת החינוכית ועדכנה אותו בפרטי המקרה - אך בהנהלת המוסד בחרו לדבריה שלא לנקוט כל צעד. אחרי שנואשה מהבטחות השווא לטפל באחראים לתקיפה, הגישה האם היום תלונה במשטרה והעבירה את בנה למסגרת חינוכית אחרת.

בימים שחלפו מאז המקרה התברר לאם גם כי באותו האירוע הותקף באופן דומה גם אחד מחבריו של בנה לספסל הלימודים. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט גוללה האם את פרטי המקרה: "הבן שלי חזר מהחדר וסיפר ששני ילדים שהוא לא מכיר מכיתה ב' חסמו אותו בשירותים, הורידו לו את המכנסיים והכאיבו לו". היא סיפרה שכשביקשה מבנה לספר לה היכן נפגע, הצביע על איבריו המוצנעים.

"פניתי לרב", סיפרה האם. "מיד התקשרתי אליו ואמרתי לו שיברר את העניין. הוא לא היה נראה כל כך מופתע ואמר ש'יש מקרים של הצקות' אבל שהוא לא שמע על חומרה כזאת. יום למחרת הוא לקח את הבן שלי, בלי הסכמתי, לכיתה של הילדים מכיתה ב'. ברגע שהרב נכנס עם הילד שלי לכיתה, שני הילדים קפצו ואמרו שזה לא הם".

"הם אמרו שהוא בסך הכל נגע לו בבטן"

האם הטיחה האשמות בהנהלה וטענה כי ראשי המוסד החינוכי היו מודעים לסכנה הנשקפת משני התוקפים. "הם מכירים את הרקע של הילדים האלה. יש שם ילד עם בעיות במשפחה וזרקו אותו מבית ספר אחד. פניתי להנהלה אבל לא ממש שיתפו פעולה. הם ניסו להכחיש ולטשטש. אמרו שאנחנו מגזימים, כי זה בסך הכל ילד בכיתה ב'".

בשיחה שערכה עם הרב, רמז האחרון באוזניה, לטענתה, כי תקיפות באותו האופן כבר התרחשו בעבר בין כתלי המוסד. "הוא אמר בעצמו בהקלטה שידוע לו שיש ילדים שמסתובבים תמיד בשירותים. אני לא מבינה איך לא מיגרו תופעה כזו או ניסו לפתור אותה. בהנהלה לא התייחסו וניסו לטאטא את הסיפור. הם גם אמרו ש'הילד בסך הכל חסם אותו ונגע לו בבטן", האשימה.

אבל בניגוד לקלות שבה התקבלו לכאורה פרטי האירוע בקרב ראשי המוסד, גרמה אותה תקיפה טראומה של ממש לילד. "יום למחרת הוא צרח ולא רצה ללכת ללמוד. הוא ממש הקיא, אז לא לקחתי אותו כי חשבתי שזה וירוס. אחר כך התברר שלא לו כלום וזה פשוט היה התקף פאניקה. התייעצתי עם פסיכולוגית שאמרה שזה אחד הסימפטומים", סיפרה האם.

במשך ארבעה ימים ניסתה האם לגרום למי מבין בכירי ההנהלה במוסד להתייחס לפגיעה בבנה בכובד ראש - אך כשהבינה לדבריה כי אלה עומדים באדישותם, החליטה להעבירו ללמוד במקום אחר. "הרב של המוסד אמר שחקרו וטיפלו ואין מה לעשות, כי זה ילד בכיתה ב'. הרב של המורה שלו כביכול אמר שכבר יש הרבה מקרים לפניי ואחריי. הייתי בשוק שהוא אמר שזה מקרה ידוע מראש".

לדברי האם, נאמר לה בפירוש כי בהנהלה יודעים על מעלליהם של "ילדים בכיתה ב' שמתעסקים איתם או מתעללים בהם". על שיחתה עם הרב סיפרה כי "דרשתי ממנו ללכת עם הבן שלי לשירותים באופן אישי כי אני לא מוכנה שהוא יישלח יותר לשירותים לבד. הוא אמר לי שכן, אבל כששאלתי את הבן למחרת אם זה היה - הוא אמר שלא. בקיצור, לא מנסים למגר את התופעה ולא להעניש".

מנהל המוסד החינוכי מסר בתגובה כי הנושא הועבר לבדיקת הגורמים הרלוונטיים, הן בעירייה והן במשרד החינוך.
מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה וכי התלונה הועברה לטיפול בידי חוקרי הנוער.

הדיווח הראשון הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק