עוגמת נפש למשפחה, שגם תיאלץ לשלם (צילום: משפחת מאור)
עוגמת נפש למשפחה, שגם תיאלץ לשלם | צילום: משפחת מאור

עלייה לקבר של קרוב משפחה היא גם כך חוויה קשה ללא מעט אנשים, אבל עבור יונה מאור הפך הביקור הזה, בסוף השבוע שעבר, לחוויה מטלטלת. כשרכנה אל עבר קבר סבתה הבחינה כי משהו אינו כשורה - וגילתה בתוכו ערימת חפצים גדולה, ובה בין היתר דיסקים, בגדים, מכשיר רדיו לאוטו. עוגמת הנפש שנגרמה לה ולבני משפחתה גברה עוד יותר כשגילתה שהיא נדרשת לשאת גם בעלויות תיקון המצבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הכל החל ביום חמישי שעבר. כמדי תקופה עלתה יונה מאיר לבית העלמין כדי לפקוד את קבר אחיה, סבתה ואמה. כשהגיעה לקבר אמה, ציונה חגבי, נפער פיה. "אני מגיעה לשם בכל כמה זמן, מדליקה נר והולכת", העידה יונה, "הגעתי לקבר סבתי אחרונה, התכופפתי וראיתי את המצבה כשהחלק העליון שלה מוסט. לעיני נגלו כבל חשמלי, בגדים, תחתונים - פשוט גועל נפש".  

"פנינו לאחראי שסיפר לנו שזו לא פעם ראשונה שגילו שם מראה כזה. הוא גם אמר שהוא ככל הנראה יודע מי זה. הגשנו גם תלונה במשטרה, שם לקחו את התכולה, אבל לא ענו לנו מאז". גם בבית הקברות עצמו אישרו כי לא מדובר במקרה ראשון בבית העלמין. "פעם גילינו גם אופנוע שהוחבא בקבר", סיפרו לנו במועצה הדתית בראש העין. 

אם לא די בכך, במשפחה גילו שיאלצו לשלם את הוצאות תיקון הקבר מכיסם. "בחברה קדישא אמרו שאין מי שיתקן את זה. זה דבר מזעזע. ממש השחיתו את הקבר".

אין תמונה
אין מי שיתקן, חברה קדישא, ארכיון

ממשטרת מחוז המרכז נמסר בתגובה: "נפתחה חקירת משטרה בעקבות תלונת המשפחה. מדובר בתלונה ראשונה בעניין למשטרה, שלא יודעה על מקרים קודמים של חילול קברים בבית העלמין ראש העין. התלונה נחקרת כעת במישור הסמוי והגלוי".

ואילו במשרד הדתות ציינו: "מבדיקה שערכנו מתברר כי מסתובב בחור תמהוני חסר בית בבית העלמין בראש העין. הוגשה תלונה למשטרה לפני מספר ימים והנושא בטיפולם". במשרד הבטיחו גם לסייע לבני המשפחה בתשלום הוצאות תיקון הקבר.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2.