אסון בערבה: סהר ומעיין עשור, אח ואחות מטבריה, הם שני הנעדרים שגופותיהם אותרו היום (שלישי) באזור נחל ציחור בערבה - לאחר שנסחפו עם רכבם כתוצאה מהשיטפונות הכבדים שפקדו את האזור. עמם ברכב הייתה גם שי דהאן, שאותרה הבוקר במצב קל

מעיין בן ה-24 וסהר בת ה-17, ילדיו של שחקן העבר של מכבי ת"א בכדורגל ניני עשור, היו בדרכם חזרה מאילת, וכשהחלו להיסחף עם רכבם הם הספיקו להתקשר למשטרה ולדווח על מצבם - אך מאז לא היה ניתן להשיגם. לאחר כ-20 שעות של חיפושים נרחבים, השניים נמצאו ללא רוח חיים.

מציאת גופות הנעדרים בערבה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
צה"ל: אותרו גופות שני הנעדרים שנסחפו עם רכבם - אח ואחות מטבריה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

שי דהאן, הנעדרת שנסחפה ואותרה לאחר שעות, נמצאה במצב טוב, תוך שהיא סובלת מהיפותרמיה קלה. דהאן אותרה כמה קילומטרים מהכביש בנקודה סמוכה לנחל פארן - כ-4 קילומטרים צפונית לצומת ציחור, ועם חילוצה היא שוחחה עם בני משפחתה.

שי דהאן שחולצה מנחל ציחור (צילום: פייסבוק)
שי דהאן שחולצה מנחל ציחור | צילום: פייסבוק

"הרכב החל להתמלא במים, יצאנו ונסחפתי עם הראש מחוץ למים עד שנבלמתי בסלעים", סיפרה שי. מבית החולים סורוקה נמסר: ברגעים אלה נכנסה למיון הבחורה בת ה-20 שחולצה מהשטפון. היא בהכרה מלאה ועוברת כרגע הערכה רפואית על ידי הצוות".

ראש עיריית טבריה בועז יוסף ספד: "אלה הם רגעים קשים מאוד לעיר כולה - עיר שמאז שעות הלילה החזיקה אצבעות, התפללה וקיוותה לבשורה הטובה ולנס חג הפסח, אך הנורא מכל קרה. אנו פה כדי לחבק את ההורים ניני וכנרת ואת האחים תומר וגיא. משפחת עשור היא חלק ממשפחת העיר טבריה וברגעים אלה כולנו לצידה". בעקבות האירוע, העירייה פתחה קו פתוח לכל התלמידים וההורים המרגישים צורך לדבר עם גורמי מקצוע בטלפון - 0504996006.