קריסה משמעותית של חלק מהמצוק החופי במרכז נתניה התרחשה אתמול (חמישי), מטרים ספורים מהטיילת בעיר. לא היו נפגעים כתותאה מהקריסה, ועיריית נתניה וצוות מיוחד הוזנק לטפל באירוע.

לאחר הקריסה נותרו בראש המצוק גושי אבן חופשיים וכן בלוקים של שכבת הכורכר העליונה כך שיכולה להתרחש במקום קריסה נוספת בכל רגע. על כן הוחלט לגדר את האזור ולסגור אותו לתנועת אזרחים.

מצוק שקרס על חוף נתניה (צילום: מעגן)
נתניה: מצוק קרס על חוף במרכז העיר | צילום: מעגן

המצוק שקרס הינו חלק משרשרת המצוקים המסוכנים בישראל. בנתניה מתבצע פרוייקט לאומי גדול להגנה על המצוקים. אזור המצוק שקרס נמצא מדרום לשוברים המוקמים בימים אלו, ובמקטע זה צפויים להיבנות 6 שוברי גלים נוספים .

נתניה הוא אחד האזורים הרגישים, ולכן שם מקדמת החברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון תוכנית הגנה רחבת היקף שכוללת בין היתר הקמת 12 שוברי גלים, בשיתוף עם עיריית נתניה והמשרד להגנת הסביבה.

מצוק שקרס על חוף נתניה (צילום: מעגן)
חלק משמעותי מהמצוק קרס במרכז נתניה | צילום: מעגן
מצוק שקרס על חוף נתניה (צילום: מעגן)
המצוק שקרס הינו חלק משרשרת המצוקים המסוכנים בישראל | צילום: מעגן

אילן לביא, מנכ"ל החברה הממשלתית להגנות מצוקי חוף הים התיכון אמר: "קריסת המצוק שבה ומזכירה לכולנו את חשיבות הזהירות מסכנות המצוק ואת המשך ההשקעה הנדרשת באתגר ההגנה על מצוקי ישראל".

מנכ"ל החברה ששיבח את העירייה על פעילותה המהירה ועל שיתוף הפעולה בפרויקט ציין עוד כי באזורים הצפוניים שבהם הוקמו כבר שוברי הגלים בנתניה והורחב החוף נבלמה קריסת המצוק.