אתר עתיקות היסטורי שכלל ממצאים מימי בית שני התגלה הלילה (בין חמישי לשישי) בביתו של חשוד בהחזקה וסחר של ציפורים מוגנות בראס אל עמוד שבמזרח ירושלים. הממצאים כללו ארונות קבורה וחרסים. המבצע נערך בשיתוף רשות הטבע והגנים.

במהלך החיפוש, תפסו לוחמי מג"ב בביתו של החשוד בית גידול של ציפורים מוגנות, ובו 26 חוחיות. בנוסף, הם הבחינו בפתח של מערה בתוך הבית. כשהכוחות נכנסו לתוך המערה, הם גילו כמה פריטים עתיקים וזימנו למקום את פקחי רשות העתיקות.

החוחיות שנתפסו והובילו לתפיסת אתר עתיקות בבית במזר (צילום: דוברות המשטרה)
החוחיות שנתפסו בביתו של החשוד | צילום: דוברות המשטרה

מהמשטרה נמסר כי "כפי שמסתמן, החשוד ומשפחתו ניסו להסתיר את אתר העתיקות במטרה לסחור בהן". החשוד והממצאים הועברו לחקירה ברשות הטבע והגנים ורשות העתיקות.

לדברי טל רותם, ממונה חקירות מחוז מרכז ברשות הטבע והגנים: "שוב אנו עדים לכך שעבריינות כנגד הטבע נלווית לרוב לעבריינות נוספת. אנו רואים בחומרה פגיעה בערכי טבע מוגנים בכלל וציד לא חוקי בפרט. חוחיות הן ערך טבע מוגן והן אסורות לציד, החזקה וסחר. אנו נמשיך לפעול בשיתופי פעולה עם כלל גורמי האכיפה במדינה ובראשם משטרת ישראל ומשמר הגבול על מנת להגיע אל העבריינים ולמצות את הדין איתם. אני מודה למשטרת ישראל ומג"ב על שיתוף הפעולה המצוין".