רוב הסיכויים שעדיין לא יצא לכם להיתקל בשמו של דיוויד קולומבו, אבל עבור אילון מאסק וחברת "טסלה" מדובר בלא פחות מהאקר שצריך לשים לב אליו. הוא רק בן 19 וכבר הצליח לפרוץ ממולדתו בגרמניה ליותר מ-25 רכבי טסלה בכמה מדינות בעולם, במטרה לסייע לחברה לטפל בפרצות אבטחה שלה. "אני רוצה שתהיה לי השפעה בקנה מידה גדול יותר, לוודא שזה מאובטח ופשוט לשנות את העולם".

"זה היה כמו קוד-פתוח ויכולתי פשוט לעבור על הקוד כי רציתי ללמוד איך זה עובד", מספר קולומבו על תהליך הפריצה. "ואז בסריקה ראשונית מצאתי שם כמה מאות נקודות תורפה וחשבתי לעצמי שזו בעיה גדולה, כי אז יכולתי לשלוט בפיצ'רים מסוימים ברכב. לדוגמה צפרתי בצופר והסרתי את הנעילה של הדלתות".

 

ההאקר שמביך את טסלה (צילום: N12)
דיוויד קולומבו בן ה-19, פרץ מרחוק ליותר מ-25 מכוניות | צילום: N12

אילון מאסק (צילום: getty images)
אילון מאסק, המנהל הכללי של טסלה | צילום: getty images

קולומבו מתעקש שהוא "האקר טוב" – מאלו שמנסים לעזור לחברות לגלות פרצות אבטחה, ולנסות למנוע פריצות של האקרים עם כוונות זדוניות. "אבא שלי תמיד אמר לי מגיל מאוד צעיר, כשרק התחלתי ללמוד על אבטחת סייבר ופריצות: 'דיוויד, אתה צריך להישאר בצד הטוב, ואתה חייב להשתמש בכישורים שלך לטובה'", משתף ההאקר הצעיר.

קולומבו מספר על תגובת "טסלה" לפריצה: "שלחתי ל'טסלה' את הסיכום שלי בכתב באופן פרטי כדי שהם יוכלו לסקור את המצב כולו, והם הגיבו די מהר. הם ביטלו את מפתחות הגישה שהיו חשופים לאינטרנט, והם גם הודיעו לבעלי הטסלות שנפגעו באמצעות אימייל והתראות פוש. אז אני מאוד שמח שצוות האבטחה של 'טסלה' עזרו במקרה הזה להודיע לכל בעלי הטסלות שנפגעו כדי להגיע לתוצאה הזאת הכי מהר שאפשר".

 

טסלה (צילום: Nadezda Murmakova, shutterstock)
טסלה | צילום: Nadezda Murmakova, shutterstock