תוך פחות מ-12 שעות: תושבי הצפון דיווחו היום (ראשון) על רעידת אדמה נוספת שהורגשה באזורם. הדיווחים מגיעים לאחר שאתמול, לקראת חצות, הורגשה רעידת אדמה באזור חיפה, הקריות ובית שאן. בפיקוד העורף מעדכנים כי עוצמת רעידת האדמה היא 3.5, ומקורה ככל הנראה כ-16 ק"מ דרום-מזרחית לטבריה.

 

 

מפיקוד העורף נמסר כי הרעידה הורגשה בסביבות השעה 12:30 - כ-12 שעות לאחר רעידת האדמה התרחשה אמש באותו המקום. אזעקה שכרזה על רעידת האדמה נשמעה הפעם באזור עפולה, בניין העירייה ובתי ספר פונו. מדובר ברעידת האדמה השלישית שמורגשת בישראל בתוך פחות משבועיים.

תושבי נצרת דיווחו כי רעידת האדמה הורגשה גם באזורם. "הרגשנו את זה חזק", סיפרה תושבת העיר ל-N12. תושב נוסף סיפר אמש לכתבנו כי רעידת האדמה הייתה עוצמתית: "כל הבית שלי זז". תושב הכפר נין שסמוך לעפולה תיאר: "הרגשנו את הרעידה, זה היה למשך שניות וזה היה חזק מאוד". 

מוקד רעידת האדמה שהורגשה בישראל: 16 ק"מ מצפון-מזרח לבית שאן  (צילום: google maps)
מוקד רעידת האדמה שהורגשה אמש בישראל: 16 ק"מ מצפון-מזרח לבית שאן | צילום: google maps

בהמשך פרסם פיקוד העורף ההנחיות בנושא התנהגות נכונה בזמן רעידת אדמה. בפיקוד העורף מזכירים כי על השוהים במבנה לצאת לשטח פתוח אם ניתן. במקרה שלא ניתן לצאת מהמבנה תוך שניות ספורות, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת ואת החלונות פתוחים, או לחילופין לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת עד ליציאה מהמבנה. 

רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לשבת בפינה פנימית של החדר או תחת רהיט כבד ולהגן על הראש באמצעות הידיים. כמו כן, על השוהים במרחב פתוח - להישאר בחוץ ולהתרחק ממבנים, מעצים, מכבלי חשמל ומפריטים שעלולים ליפול ולסכן אתכם.

תלמידי בי"ס רימונים בעפולה מפונים בעקבות רעידת האד
תלמידי בי"ס רימונים שבעפולה פונו בעקבות רעידת האדמה‎

גם רעידת האדמה שהורגשה אמש נמדדה בעוצמה של כ-3.5 ומקורה, לפי המשטרה, הייתה באזור בית שאן. עשרות קריאות התקבלו במוקד 100, אולם לא דווח על נפגעים או על נזק באירוע. בנוסף נמסר שאין חשש לצונאמי.