שבת חורפית לפנינו: גשם צפוי לרדת היום (שבת) החל משעות הבוקר, ולהמשיך לרדת לאורך כל היום. באזור מישור החוף המרכזי יש חשש מהצפות ובנחלי הדרום והמזרח יש חשש משיטפונות. לצד הגשם צפויים גם רעמים וברקים.

הטמפרטורות החזויות להיום: בירושלים עד 7 מעלות, בתל אביב 13, בחיפה 12, בקצרין 10, בנהרייה 13, בטבריה 15, בטייבה 12, באריאל 8, ברחובות 13, בבית שמש 13, בים המלח 19, במצפה רמון 8 ובאילת עד 17 מעלות.

מחר צפויה התמעטות מהירה של המשקעים משעות הבוקר המאוחרות, ובצפון כמעט לא ירד גשם. לקראת שעות הצוהריים הטמפרטורות יחלו לרדת בחדות ותהיינה סביב ה-0 מעלות ואף למטה מכך בשעות הלילה. יש היתכנות לשלג בעיקר באזור הר הנגב ואולי גם ברמת הגולן. בשני ובשלישי צפויים ימים בהירים וקרים מאוד עם למטה מ-0 מעלות באזורים רבים בארץ. ביום שלישי בשעות הלילה יתחדש הגשם ויימשך גם ביום רביעי.

כמויות המשקעים שנמדדו ברחבי הארץ, נכון להבוקר: ניצנים 50 מ"מ, אשדוד 48, בית דגן 47, חדרה 41, בית שמש 43, ירושלים 38, הכפר הירוק 35, ת"א 33, נהרייה 28, חיפה 17, להב 5. אפשר לראות כי ביממה האחרונה רוב הגשם ירד במרכז הארץ - זאת לאחר יממה שהתרכזה בעיקר באזור הצפון. בנוסף, ניתן לראות כמויות קטנות באזור צפון הנגב.

בעקבות הגשמים גם עלה החשש לזיהום מי הים בחופי המרכז כתוצאה מהזרמת מים מהולים בשפכים מתחנת רידינג, ובתל אביב, הרצליה ובת ים נאסרו החופים לרחצה. באיגוד ערים כינרת הזהירו את המטיילים והנופשים מפני היסחפות לעומק האגם ומפני ענפים נשברים וחפצים מתעופפים. עם זאת, בשונה מהסערה "כרמל", המערכת הנוכחית לא גרמה עד כה לנזקים גדולים.