רכבי טסלה האוטונומיים כבר הפכו לשם דבר בשוק הרכבים החשמליים בעולם. אבל תתארו לכם שאתם נוהגים על טסלה, ובאמצע הנסיעה האקר משתלט על הרכב מרחוק, מעביר אותו למצב רוורס או מפעיל לפתע את האזעקה. חברת סייבר ישראלית שנרכשה במאות מיליוני דולרים טוענת שהיא יודעת לעשות זאת, ואף הדגימה את יכולותיה.

"פריצה לרכבים היא מאוד פשוטה, יותר קשה לפרוץ לטלפון שלנו מאשר לרכב". אמר רונן שמאלי מנכ"ל ארגוס, חברה שטוענת כי יודעת לפרוץ לרכבי הטסלה היוקרתיים. בזמן מבחן שבוצע לעיני המצלמות, איליה ישב במשרדי חברת ארגוס בתל אביב בזמן שכתבנו נהג בטסלה.

במהלך הנסיעה, הנהג לפתע לא שלט על הגז או הברקס - הפחד של כל נהג כנראה. "ניתן לעשות הכול - לפוצץ כריות אוויר, לנטרל ברקסים", אמר לנו שמאלי, "לוקח זמן לפרוץ לרכב אבל זה אפשרי". יותר מכך, לדבריו כן קרו מקרים, אולם "זה לא מגיע לכותרות". אפשר רק לדמיין אם תקיפות כאלה יתרחשו באופן יום-יומי, ואיך זה ישפיע על היוקרה והמניה של טסלה.

מחברת טסלה נמסר: "אין לנו מספיק מידע על ההדגמה של חברת ארגוס". בנוסף, בטסלה הפנו אותנו למדיניות החברה שמפצירה בהאקרים ובלקוחות להתריע על כל חולשת אבטחה כדי שתטופל במהרה.