מערכת השלג מאחורינו: היום (חמישי) כבר צפויה התבהרות במזג האוויר, אך עדיין עם טמפרטורות מאוד נמוכות. יחד עם זאת, כידוע, אחרי מערכות גשם ושלג סוערות מגיעה ראות מצוינת, שבהחלט תהיה מושלמת לטיולים.

הטמפרטורות החזויות להיום: בקצרין 10-4 מעלות, בצפת 5-1 , בנהרייה 12-9, בטבריה 15-7, בחיפה 11-7, בטייבה 14-8, באריאל 7-2, בתל אביב 14-9, ברחובות 14-8, בירושלים 7-2, בבית שמש 14-7, בים המלח 15-11, בבאר שבע 12-3, במצפה רמון 6-2 ובאילת 15-7 מעלות.

בתוך כך, המשטרה עדכנה הבוקר על חסימות כבישים בשל תנאי מזג האוויר: בצפון - כביש 999 מצומת שיאון לצפון, ובמחוז ש"י - כביש 60 מגבעת אסף לצומת המשטרה הבריטית בשני הכיוונים.

לאורך סוף השבוע יישמר מזג האוויר הבהיר, ללא גשם אך קר במיוחד. לעתים תצטרף לכך רוח - מה שיביא לתחושת עומס קור כבד אף יותר. בתחילת השבוע הבא צפוי שינוי במזג האוויר: בראשון יהיה מעונן, ומשעות אחר הצוהריים צפויה כניסה של מערכת גשם, שאולי אף תביא לנו מנה נוספת של שלג בראשון ובשני.

לאחר שרמת הגולן ופסגות הגליל נצבעו בלבן, הגיע אמש (רביעי) השלג גם לירושלים. השלג שיורד השנה לראשונה שלא באתר החרמון, הוא רק חלק מכמויות המשקעים הגדולות שנמדדו במהלך היממה האחרונה בחלקים נרחבים בארץ. הבוקר כבר תחול התבהרות, למרות שהטמפרטורות ימשיכו להיות נמוכות.

שלג ברמת הגולן (צילום: ירון עיני)
שלג ברמת הגולן | צילום: ירון עיני

בעקבות השלג, הודיעה עיריית ירושלים כי הלימודים היום יחלו בשעה 9:00. ההחלטה מגיעה בשל החשש מפני היווצרות קרח בכבישים ובמדרכות - ולכן הסעות התלמידים יחלו מאוחר מהרגיל. למרות שהשלג בירושלים יהיה ככל הנראה קל ויירד לפרק זמן קצר בלבד, העירייה נערכה לפינוי צירים חסומים בגלל קרה שעלולה להצטבר על הכבישים. במקביל, בצפון רמת הגולן לא יתקיימו לימודים כלל.

במקביל, בחברת החשמל הודיעו שנשבר שיא צריכת החשמל בחורף של כל הזמנים והוא עמד אמש על 14,735 מגה וואט. השיא הקודם בחורף 2020 עמד על 13,182 מגה וואט. עוד מדווחים בחברת החשמל, כי משעות הבוקר של יום רביעי תוקנו מאות פגיעות ברשת החשמל כתוצאה מפגעי מזג האוויר וכי "עובדי חברת החשמל עובדים במתכונת מתוגברת על מנת להחזיר אספקה סדירה מהר ככל שרק ניתן".

שלג בקיבוץ מנרה (צילום: מנרה לודג')
שלג בקיבוץ מנרה | צילום: מנרה לודג'

שלג בקיבוץ מנרה (צילום: מנרה לודג')
שלג בקיבוץ מנרה | צילום: מנרה לודג'

הגשם המשיך לרדת באזורים נרחבים עד לשעות הקטנות של הלילה. לצד זאת, "רום השלג" הלך והנמיך גם בפסגות של עד 500 מטרים. מעבר לרמת הגולן והרי הגליל, שלג ירד גם בגוש עציון והרי השומרון. 

אתר מפתיע במיוחד שבו גם ירד אמש שלג הוא אוניברסיטת חיפה שבהר הכרמל. אומנם ירד שם שלג קל בלבד המעורב בגשם, אולם מדובר במקום הנמצא בגובה נמוך יחסית (פחות מ-500 מטרים). מזג האוויר הסוער היכה במקומות נוספים בארץ, גם כאלה שלא ירד בהם גשם. ברחוב שנקין שבתל אביב קרס עץ גדול, חסם את הרחוב ופגע בכמה מכוניות חונות.

סופת שלגים בצפת‎ (צילום: se יח״צ‎)
סופת שלגים בצפת‎ | צילום: se יח״צ‎

סופת שלגים בצפת‎ (צילום: se יח״צ‎)
סופת שלגים בצפת‎ | צילום: se יח״צ‎

_OBJ