עוזי סלומון הוא אחד המחלצים שסייעו לשני האחים שנתקעו ברכבם היום (ראשון) סמוך לנחל קנה שבשומרון, וזאת בשל נזקי מזג האוויר. בני ה-19 וה-11 דיווחו כי הם נתקעו על שני סלעים, והחלו לקבל הנחיות משירותי הכבאות וההצלה מה לעשות עד שכוחות החילוץ יגיעו אליהם.

עוזי סלומון, חילץ את האחים שנסחפו עם הרכב (צילום: החדשות 12)
צילום: החדשות 12

"החשש העיקרי היה שייסחפו לתוך הנחל", שיתף אותנו עוזי, קצין הביטחון של המועצה המקומית קרני שומרון. "איך שקיבלנו את הקריאה הקפצתי את סייר הקרקעות שלנו לשטח, וקפצתי איתו לשם. עם הרכב שלנו לא הצלחנו להגיע והיינו צריכים לעשות את הדרך ברגל".

הוא המשיך לשחזר את החילוץ שבוצע יחד עם שירותי הכבאות וההצלה: "ניסינו גם להיכנס לתוך הנחל אבל היו זרימות חזקות. בסוף הסייר הגיע ראשון, חילץ את הילד דרך החלון ואז גם את אחיו". לדבריו, "תוך 10-5 דקות הרכב כבר נעלם, ממש נסחף לתוך הנחל. הוא הסתובב ושקע".

חילוץ רכב משיטפון (צילום: דוברות כבאות והצלה)
חילוץ הרכב מהשיטפון | צילום: דוברות כבאות והצלה

עוד קודם לכן הדריכו הצוותים את שני האחים בשיחת וידאו: "לא לצאת מהרכב. אם אתה רואה שהמים ממשיכים לעלות, אתה ואחיך עולים לגג הרכב בצורה בטוחה. יש לנו כוחות בדרך אליכם שיגישו לכם עזרה". צוותי מד"א שהוזעקו למקום וטיפלו בשניים דיווחו כי הם סבלו מהיפותרמיה קלה.

כמויות המשקעים הרבות שירדו בלילה ובבוקר הביאו להצפות במרכז הארץ. צוותי ההצלה פעלו לחלץ לכודים מרכבים גם בנס ציונה וברחובות. תושב פתח תקווה אף תועד משיט קיאק ברחובות העיר.