תשעה נשרים מתים אותרו היום (ראשון) בדרום הארץ לאחר שכלל הנראה הורעלו למוות. הם נמצאו מתות באזור נחל קינה ונחל כמריר. רשות הטבע והגנים: "מדובר באירוע חמור וקשה מאוד אשר פוגע משמעותית באוכלוסיית הנשרים בדרום שמונה כ-170 פרטים".

ההרעלה זוהתה לפי מידע שהתקבל ממשדרים שהיום על גבי הנשרים. לאחר שהגיעו האותות יצאו פקחי רט"ג לשטח ומצאו את הציפורים המתות ובסמוך אליהן נמצאה גם עז כשהיא ללא רוח חיים ועולה החשד כי היא מקור ההרעלה. העז והנשרים הועברו לבדיקה במכון הווטרינרי בית דגן. הפקחים בליווי כלב הרעלות סורקים את השטח לאיתור ממצאים נוספים.

תשעה נשרים הורעלו בדרום הארץ (צילום: אייל בן גיאט, רשות הטבע והגנים)
תשעה נשרים הורעלו בדרום הארץ | צילום: אייל בן גיאט, רשות הטבע והגנים

פקחי רט"ג מבצעים תצפיות וסריקות של במושבות בשדה בוקר ובמכתש הקטן אחר החשודים בהרעלה הם גם דואגים למזון מפוזר בתחנות ההאכלה על מנת למנוע מהנשרים לאכול בשר מורעל במידה וקיים בשטח. הרשות פתחה בחקירה לבדיקת נסיבות האירוע בסיומה תוגש תלונה למשטרה.

החברה להגנת הטבע: "בישראל חיים כיום כ-200 נשרים. 9 נשרים, הם כמעט 5 אחוז מכל אוכלוסיית הנשרים בישראל. הרעלות הנשרים ממשיכות, וכל פעם כולנו מזדעזעים מחדש. עד שהחוק לא ישתנה, יהיה קשה מאד לתפוס את העבריינים, וגם אם ייתפסו, ספק אם יועמדו לדין. תיקון החקיקה של המשרד להגנת הסביבה, פורסם כבר לפני שנה, באוקטובר 2020, אבל לצערנו, מאז שום דבר לא השתנה. החברה להגנת הטבע, תקדם את הצעת החוק הפרטית בעניין זה, שהוגשה ע"י ח"כ מוסי רז, כבר בשבועות הקרובים. אנחנו מקווים שבמשרד להגנת הסביבה, יתעשתו ויצטרפו למהלך. למעט הנשרים שעוד נותרו בישראל אין יותר זמן לחכות".