ההזנחה נמשכת: שנתיים עברו מאז החל המאבק על איכות חייהם של בעלי החיים בכלבייה של המועצה המקומית בקריית ארבע. כבר אז תיעדו הפעילים של עמותת תנו לחיות לחיות את הנעשה במקום וגילו את ההזנחה הקשה ואת הסכנות הבריאותיות לכלבים במקום. אז טענו בעירייה שמדובר בפרובוקציה של העמותה והיום, שנתיים אחרי, נראה שהמצב כלל לא השתנה. יעל ארקין, מנכ"לית תנו לחיות לחיות: "מדובר במצב מזעזע שאף יצור חי לא צריך לסבול".

לפני כשנתיים החליטו בתנו לחיות לחיות לפתוח בהליכים משפטיים נגד הכלבייה בקריית ארבע, כשבחודש ינואר האחרון קבע בית המשפט כי הכלבייה לא תיסגר. בעמותה החליטו לא לוותר ובביקורת שנערכה לאחרונה במקום הצליחו הפעילים לתעד את התנאים הקשים שבהם חיים הכלבים. השבוע החליטו בעמותה לערער על הפסיקה לבית המשפט המחוזי וצירפו את הראיות החדשות

בסרטון שצילמו ניתן לראות תאים ותעלות ניקוז מלאות בצואה שלא ניקו אותם ימים רבים, ובכל התאים המים מעופשים ולא ראויים לשתייה. עוד טוענים בעמותה כי לא הגדירו במועצה המקומית בעלי תפקידים במשרה מלאה, כמו וטרינר רשותי וכלבן - כפי שנוהל הכלביות מחייב - אשר ידאגו לרווחת הכלבים ולניקיון תאיהם. 

"אני מכיר את הכלבייה בקריית ארבע שנים רבות וכבר משנת 2018 אנו מנסים להתריע על מה שקורה שם", אומר שרון עמרם, מנהל עמותת פרידום. "כל פעם מחדש אנחנו נחשפים לעבירות הקשות ולתנאים הקשים בהם מוחזקים הכלבים, לאף כלב לא מגיע לחיות בתנאים כאלו, הכלב הוא חברו הטוב של האדם". 

יעל ארקין: "פעם נוספת מתגלה שהכלבייה בקרית ארבע אינה ראויה להחזיק כלבים וחייבת להיסגר. במכתב שהוצאנו למנהל השירותים הווטרינריים אנחנו דורשים לבטל את ההיתר של הכלבייה ולסגור אותה לאלתר. לאף כלב לא מגיע לחיות בתנאים כאלו. מדובר במצב מזעזע שאף יצור חי לא צריך לסבול".

תגובת המועצה המקומית קריית ארבע: "הכלבייה העירונית מטופלת ומתוחזקת על ידי אנשי מקצוע שנותנים את הנשמה, במקום יש ניקוי יסודי, ציוד בעשרות אלפי שקלים שנרכש לטובתם של הכלבים, אוכל מזין וביקורים תכופים של וטרינרים ואנשי מקצוע אחרים. לגבי העניין עצמו - מדובר בסירטון שצולם ככל הנראה ביום שבת או רגע לפני כניסת השבת. הכלבייה עוברת ניקיון יסודי פעמיים ביום, כולל שישי בבוקר ומיד במוצאי שבת. בין לבין ייתכן שנשארה צואה של הכלבים, כאמור אין זה משקף את העשייה המדהימה של עובדי הכלבייה העירונית".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il