זו אומנם לא ה"אנטרפרייז", אבל השחקן וויליאם שאטנר, שגילם את קפטן קירק מהסדרה "מסע בין כוכבים", זכה לטוס היום (רביעי) על גבי רקטה של חברת Blue Origin האמריקנית, ובגיל 90 הפך לאדם המבוגר ביותר שמגיע לחלל החיצון. שאטנר הנרגש סיפר בסיום לג'ף בזוס, יו"ר אמזון ומי שעומד גם בראש Blue Origin, ש"כל העולם צריך לראות את מה שראיתי".

לשחקן המפורסם התלוו עוד שלושה אסטרונאוטים תיירים, שהצטרפו לטיסה האזרחית השנייה שמקיימת החברה של בזוס, שהמריא בעצמו לחלל לפני כשלושה חודשים. הארבעה עלו על חללית אוטונומית חדשה, שהמריאה מאתר השיגור של Blue Origin הממוקם כ-32 קילומטרים מהכפר ואן הורן שבמערב טקסס.

נחיתת החללית בלו אוריג׳ין (צילום: בלו אוריג'ין)
החחלית שנשאה את שאטנר לחלל | צילום: בלו אוריג'ין

הם שייטו עד לגובה של כ-100 קילומטרים ועברו את "קו קרמן", המכונה גם כגבול החלל, שם זכו לחוות כשלוש עד ארבע דקות ללא כוח כבידה או משקל. לאחר שסיימו לרחף מעל כדור הארץ שבו האסטרונאוטים הנרגשים בחזרה למדבר טקסס באמצעות מצנחים, יצאו מהחללית וסימנו באצבעותיהם שהמסע הסתיים בהצלחה.

ג'ף בזוס בעצמו הגיע לקבל את פניהם של האסטרונאוטים, שהיו לבושים בחליפות טיסה כחולות. הוא חיבק אותם, ואז ניתן האות לחגיגות שכללו גם פתיחת שמפניה. "כל העולם צריך לראות את מה שראיתי", סיפר שאטנר הנרגש ליו"ר אמזון. "זה לא ייאמן. הצבע הכחול מדהים".

וויליאם שאטנר וג'ף בזוס (צילום: בלו אוריג'ין)
שאטנר ובזוס אחרי הנחיתה | צילום: בלו אוריג'ין

"קפטן קירק" הוסיף בתום המסע המיוחד: "זו החוויה הכי מדהימה שהייתה לי, אני מלא ברגשות. זה משהו שאני לא רוצה להפסיק להרגיש".