מכת דם: בריכת מים שנמצאת בסמוך לים המלח בצד הירדני התמלא בימים האחרונים במים בצבע אדום. מומחי הבריאות והגורמים הרשמיים בירדן מנסים להבין מה גרם למים שבמחוז קראק לקבל את הצבע הלא שגרתי הזה וברשתות החברתיות החלו להעלות השערות שונות ומשונות. דובר משרד המים הירדני: "לקחנו דגימות מהבריכה, נודיע על התוצאות".

הבריכה האדומה שהתגלתה באזור בקעת אל-חדית'ה מנותקת מים המלח עצמו בעקבות הבולענים שנוצרו במקום עם התייבשות הים ונסיגת המים. מקור המים הוא בנביעה שזורמת מההרים הסמוכים ומגיעה עד מטרים ספורים מהים עצמו. סאקר אל-נוסור, ראש ארגון הגיאולוגים הירדני מעריך שחיידקים ואצות שהתפתחו במים הם אלו שנתנו לו את הצבע האדום אך לדבריו יש לחכות לתוצאות הדגימות שנלקחו.

מאגר מים ליד ים המלח הירדני נצבע אדום (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
מאגר מים ליד ים המלח הירדני נצבע אדום | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים
מאגר מים בים המלח הירדני נצבע אדום (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
מאגר מים בים המלח הירדני נצבע אדום | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

עומר סלאמה, דובר משרד המים אישר כי הנוזל האדום לא הגיע עד לים המלח והסביר כי הבריכה מנותקת ממנו. גורמי המקצוע במשרד שלחו את הדגימות לבדיקה בכדי להבין את הרכבם. על פי אחת ההערכות, קרני השמש שמשתקפות באצות הן אלו שנותנות למים את הצבע המיוחד.

ברשתות החברתיות כבר החלו להישמע תיאוריות קונספירציה. חלק מהגולשים טענו כי מאגרי נפט תת קרקעיים ומסתוריים שדלפו לבריכות נתנו את הצבע למים ויש כאלה שמעריכים שמדובר בזיהום מסתורי וכי הרשויות בירדן מסתירות זאת בכוונה מהציבור.