תיעוד של נחש זעמן קטן בעל שני ראשים שהתפרסם לאחרונה ברשתות החברתיות עשה את דרכו השבוע גם לאתרי מדע וטבע ברחבי העולם. ראינו כבר בעבר נחש בעל שני ראשים, ואפילו כאן בישראל בפונדק 101 של כושי רימון. אך תיעוד של שני הראשים שלו אוכלים במקביל עכברים עדיין לא יצא לנו לראות.     

הנחש המכונה בן אנד ג'רי (שום קשר למותג הגלידה המושמץ) עלה לכותרת לאחר שבעליו חוקר הזוחלים בריאן ברצ'יק פרסם את התיעוד הנדיר. ברצ'יק ענה לשאלות הגולשים וסיפר כי לנחש יש קיבה אחת וכי שני קני הנשימה שלו מתאחדים כבר אחרי שלושה סנטימטרים. מה שאומר שיכול להיווצר מצב שבו שני העכברים המסכנים ינסו להיכנס במקביל לקיבה, חוויה לא נעימה.

 תיעוד זעמן אוכל עכברים: סרטון קשה לציפייה

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by B R I A N B A R C Z Y K (@snakebytestv)

ברוב המקרים נחש בעל שני ראשים שורד מעט מאוד שנים, אך במקרה של בן אנד ג'רי מדובר בנחש בוגר מסוג זעמן אלמוגי והוא חלק מהאוסף הנדיר של חובב הזוחלים ממישיגן. כאמור מדובר באירוע נדיר, כמה נדיר? הערכות מדברות על לידה אחת מתוך עשרת אלפים לידות. לידה כזאת נקראת בייספליק וכמו במקרה של תאומים סיאמיים, זה יקרה רק כשביצית מופרית לא מתפצלת עד הסוף.

אם הנחש בעל שני הראשים מצליח לשרוד את החודשים הראשונים לחייו בסביבה מוגנת, סביר להניח כי תוחלת החיים שלו לא תהיה שונה משמעותית מזאת של נחש רגיל. למרות זאת, על פי החוקרים, לנחש בעל שני ראשים יש חסרונות משמעותיים בטבע: הוא טרף קל והוא מתקשה לאכול. לא נשמעת חוויה נעימה.