האבוקדו הוא לא רק פרי טעים על פרוסת לחם, אלא גם בריא, כך נטען בעקבות מחקר חדש שנעשה באוניברסיטת אילינוי שקבע: אבוקדו מסייע להורדת השומן הבטני בקרב נשים.

במחקר שבחן שתי קבוצות ונמשך כ-12 שבועות, הנבחנים התבקשו לאכול את הפרי האהוב בכל יום, ולהפתעת החוקרים, הם נחשפו להשפעות מפתיעות – בקרב הנשים המשתתפות שבעקבות אכילת האבוקדו ירדו בהיקפים.

 

אבוקדו טוב לבטן  (צילום: החדשות 12)
אבוקדו טוב לבטן | צילום: החדשות 12

עופר מוסקוביץ' מקיבוץ משגב עם שמנהל מטעי האבוקדו אמר: "כל יום אתה מוצא סגולות חדשות לאבוקדו. הוא גם טעים, גם בריא, אז זה "וין-וין" כמו שאנחנו אומרים. לי זה כבר לא יעזור, אבל אני קורא לכל הנשים שיש להן שומן בטני, אחרי לידות או לפני חגים, לפני חתונות: אתן רוצות לרזות? קחו אבוקדו, תכינו לכן איזה צנים או איזה משהו, תמרחו עליו את האבוקדו".

עם זאת, חלק מהתזונאים מצננים קצת את ההתלהבות מהמחקר. "האבוקדו הוא רכיב תזונה טוב ובריא, אבל הוא גם צפוף קלורית ועשיר מאוד בשומן", אמרה התזונאית נעמה שיראזי. "בקלות בשילוב לא נכון שלו בתפריט אפשר להגיע לעודף קלורי ולעלייה במשקל".

מיקול פינצ'י, מדריכה בחדר הכושר "לזוז" בירושלים טענה: "אני חושבת שאכילה נכונה ובריאותית שכוללת מוצרים כמו אבוקדו היא אחלה דבר לתחילת החיטוב אבל זה לא בא לבד. כמובן, זה צריך להיות מלווה במספר תרגילי חיזוק, ואם רוצים להוריד שומן בטני – גם בתרגילי חיזוק של הבטן".

לגבי השאלה החשובה "למה האבוקדו השפיע דווקא על נשים" – אין תשובה ברורה מתוך המחקר. "המחקר לא יודע לענות. יותר מזה, המחקר גם מציין שהוא לא יודע מה באבוקדו, או מה המנגנון שבגינו ראינו את השינוי הזה בשומן", הוסיפה שיראזי.

באופן כללי, כמו כל מאכל, אולי עדיף לא להגזים עם אכילת האבוקדו, או כפי שטוענת שיראזי: "חצי אבוקדו ביום למבוגר נשמע לי סביר. מעבר לזה נשמע לי קצת מוגזם".