תקרית מחרידה: גבר בן 51 העונה לשם מרסלו רושה סנטוס נטרף בתחילת השבוע על ידי כריש בחוף הים פירדאדה שבברזיל. לפני שנכנס למים הוא שתה עם חברו בירה בחוף, מה שככל הנראה מילא את שלפוחית השתן שלו וגרם לו להיכנס למים בשביל להטיל את מימיו. באותו הזמן ממש מטרים ספורים מחוף, שחה לו כריש טורף שהרגיש שמישהו פלש לטריטוריה שלו.

בסביבות השעה 14:00 בעיר ג'בואטו דוס גואראראפס שבברזיל נכנס רושה סנטוס יחד עם חברו אדריאנו גומס למים וללא אזהרה הם הותקפו על ידי הכריש. החבר בעל המזל הצליח לברוח והשאיר אחריו את חברו שנאלץ להתמודד לבד עם אחד מבעלי החיים המסוכנים והקטלניים בעולם.

גבר בברזיל נטרף על ידי כריש (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
שלט במקום המזהיר מפני כרישים | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

רושה סנטוס נפצע קשה בידו וברגלו והובהל לבית חולים באזור לאחר שעובר אורח הבחין באדם שוכב ללא תנועה על החול. למרות מאמצי ההחייאה, הרופאים בבית החולים שבעיר רסיפה נאלצו לקבוע את מותו. "נכנסתי למים ומזג האוויר היה מעונן והים היה סוער", סיפר גומס לתקשורת המקומית. "זה היה החבר שלי שנמצא במים. פתאום ראיתי אותו נאבק והיה הרבה מאוד דם".

על פי מומחי בעלי החיים הימיים בברזיל, רושה סנטוס הותקף על ידי כריש נמר או כריש שורי, זאת למרות שאין תיעוד של התקיפה עצמה וחברו לא הצליח לתת פרטים מזהים. נציין כי 25 בני אדם מתו ב-30 שנים האחרונות מתקיפת כרישים באזור.