בית קברות נחשב כאחד המקומות המפחידים, בעיקר אם נמצאים שם בלילה. אבל זה מקום הרבה יותר מפחיד אם מאחד הקברים העתיקים מבצבצת קבוצת שיער שחורה. זה בדיוק מה שקרה לג'ואל מוריסון בן ה-37 מקליפורניה. הוא התהלך ליד המצבה של ג'ון דריסאנד שקבור מאז שנת 1906 בבית הקברות הקתולי בסנט גו'זף קליפורניה ונחרד ממה שראה. הוא העלה את התיעוד לערוץ הטיקטוק של אחותו וכמובן שהסרטון הופץ לכל עבר והגיע גם לעיתון קליפורניה ניוז טיימס.

@kaitlynnerbeznik

My brother found this disturbing bit of hair while on an adventure to a cemetery! #t#umbleweave #c#emetery #c#orpse #g#rave #g#ross #w#tf #o#mg

♬ original sound - Kaitlynn Erbeznik

"אנחנו מסתובבים בבית הקברות וראיתי משהו ממש גרוע", הוא נשמע אומר בתיעוד. "שיער אדם יצא מתוך סדק שנוצר באחת המצבות. ממש שיער". כמה ימים אחרי שחזה לראשונה בשיער חזר ג'ואל למקום ותחילה נראה היה שמישהו טיפל באירוע החריג אך כשהוא רכן לעבר הקבר, הוא גילה שהשיער פשוט נדחף מעט פנימה לתוך האבן. ומה החליטו ג'ואל ואחותו קטי לעשות אחרי הגילוי המסעיר? כנראה מה שאף אחד אחר בעולם לא היה מעיז לעשות - לחתוך חלק מהשיער ולשלוח למעבדה. נעדכן על התוצאות כשיתקבלו.

@kaitlynnerbeznik

Tumbleweave or Human hair!!?? let's find out! ##followformorevideo ##tumbleweave ##foryourpage ##hair ##cemetery ##fyp ##wtf ##creepy ##watch

♬ original sound - Kaitlynn Erbeznik

מה הסיבה שיכולה להוביל למצב המוזר הזה? במקרים מסוימים גופה שנמצאת שנים ארוכות מתחת למצבת האבן יכולה "לצוף למעלה" כתוצאה משינויים במזג האוויר ובקרקע שעליה היא מונחת. מתברר שזאת תופעה שכיחה יחסית בבית הקברות בניו אורלינס. הגשם הרב במקום מציף את הקרקע וגורם לשכבת הבוץ שנוצרת להציף את העצמות אל פני השטח.

לסדק שנוצר במצבה ושדרכו הצליח השיער לגלוש החוצה יש סיבות רבות ומגוונות אך האפשרות ההגיונית והשכיחה ביותר היא ששורשים עבים של עצים שפשוט צמחו מתחתיו ודחפו את העצמות למעלה עד שהכריעו את האבן הכבדה ושברו אותה. זאת בשילוב הבוץ שנוצר באדמה הפכו את הקבר מ-1906 לסיפור אימה, או לפחות לסרטון ויראלי שיביא המוני עוקבים לאחותו של לג'ואל מוריסון מקליפורניה.