הטבע מתעורר לחיים: סופות חול ענקיות ומרשימות פקדו השבוע (ראשון) את העיר דנהואנג שבצפון מערב סין. ענן החול הגיע לגובה של כמאה מטרים וכיסה כמעט את כל העיר. המשטרה המקומית הטילה הגבלות על התנועה בכבישים והראות במקום כמעט אפסית.

במקביל בסין, ממשיכים ניסיונות החילוץ והאיתור של נעדרים מהשיטפונות במחוז הנאן מהשבוע שעבר. "המשכנו לחפש את הבן שלי במשך שלושה ימים אבל לא מצאנו אותו", סיפרה שנג ד'יאלינג לוושינגטון פוסט. "אנחנו בקשר עם צוות החילוץ בתקווה שנוכל למצוא אותו אבל לא בטוח".

סופות חול בסין (צילום: CNN)
סופות חול בסין | צילום: CNN

תושבי העיר מחפשים כל דבר שיכול לשפוך אור על מה שעלה בגורל יקיריהם ונעזרים ברשתות החברתיות על מנת להפיץ את תמונות ופרטי הנעדרים. "הרבה מאוד נעדרים ומתים", אומר תושב העיר. "הם לא מספרים לנו את האמת". תושב העיר מאשים במרומז את השלטונות שמסתירים מידע מהציבור. גורמים במחוז אומרים כי מספר ההרוגים מהשיטפונות עלה ל-69 ומספר הנעדרים עומד על חמישה בלבד. עם זאת, עדויות של תושבים מקומיים מספרות סיפור אחר לגמרי ונראה שמספר הנעדרים גבוה יותר.

הצפות ושטפונות בסין (צילום: רויטרס)
שיטפונות בהנאן: עדיין מקווים למצוא ניצולים | צילום: רויטרס

12 בני אדם נהרגו בשבוע שעבר לאחר שהמים הציפו את הרכבת התחתית של ג'נגג'ואו, בירת המחוז. התיעוד המדהים שהתפרסם ברשתות החברתיות הסיניות הציג את הנוסעים שקועים במי השיטפונות העכורים ברכבת התחתית. הם חיכו שם בחושך כשהרכבת לאט לאט מוצפת במים והופכת לבריכה גדולה ומאיימת.