החיפוש שהסתיים בנס: ריצ'רד ג'סי יצא לפני כשבוע וחצי לחפש זהב בערבות אלסקה, כ-64 ק"מ מהעיר הקרובה, בעודו משוטט ליד הקרוון שלו, הגיח לפתע דוב גריזלי והחל לתקוף אותו. ג'סי שנשאר ללא אמצעי תקשורת אחרי שהדוב הפיל את הטלפון שלו נאלץ להמתין שבוע בפחד עד שחולץ על ידי מסוק של משמר החופים האמריקני. ג'סי: "הוא הגיע משום מקום וגלגל את הרכב כאילו היה מכונית צעצוע".

בשיחה עם העיתון המקומי באלסקה סיפר ריצ'רד ג'סי כי הוא איבד את הטלפון שלו כשהדוב הפיל אותו. בתגובה ראשונית ואולי נכונה, הוא ירה באקדח לעבר החיה הענקית ואז התחבא בתוך המכונית כשהדוב חובט ומגרד כל העת את הדלתות והחלונות. לפני שהצליח להיכנס לרכב שלו, הוא ניסה להיאבק בדוב ונפצע בחזה ובידיים. ג'סי שחיכה ברכב ההרוס שלו נאלץ להמתין לחילוץ שיגיע כשבכל ערב חוזר הדוב ומנסה לשבור את החלונות והדלתות. למרות שהוא נשא אקדח, נותרו לג'סי שני כדורים בלבד והוא העדיף לשמור אותם למצב שבו החלונות ייפרצו.

קראוון שהותקף על ידי דוב (צילום: משמר החופים האמריקני)
הקראוון כפי שצולם מהמסוק של משמר החופים | צילום: משמר החופים האמריקני

"לא היה ספק בכך שהוא ניסה להיכנס לרכב שלי", הוא סיפר. "אני לא יודע למה הדוב היה כל כך אגרסיבי. אולי היו שם גורים בקרבת מקום". ג'סי סיפר כי התחבא ברכב שלו, מבולבל, למשך כשבוע, לאחר שהניח שלט SOS על הגג.

ג'סי חולץ כאמור על ידי משמר החופים האמריקני שטס באזור שרווי במכרים ומחצבים. ג'רום קרבג'אל, בכיר במשמר אמר כי סיור מוסק באזור הכרייה הוא דבר שבשגרה:  "ביום שישי כאשר הטייס שלי הבחין בבחור שנופף, הניף שתי ידיים מעל לראשו. וזה היה ברור שמדובר בסימן למצוקה. הסתובבנו עם המסוק לעברו כדי לבדוק לוודא שהוא בסדר. כשהגענו שמנו לב לשלט על גבי הגג שלו וחילצנו אותו. הוא היה פצוע קצת בחזה ובזרועות וניכר שהיה שם מאבק".

ג'סי אמר שהוא יזכור את פניו של ג'רום קרבג'אל לנצח: "זה היה טראומטי, אבל אני שמח שמישהו חיפש אחרי. הלקח הגדול כאן הוא שאסור לי לצאת לבד. לעולם לא אעשה זאת שוב. אני בר מזל שזה נגמר בפציעות קלות בלבד".