דגים מעופפים: אלפי דגי פורל קטנטנים הושלכו בתחילת השבוע ממטוס לכ-200 אגמים במדינת יוטה. מחלקת הטבע של המדינה הוציאה את המהלך לפועל במטרה לאושש את האגמים ולמלא אותם בדגים, זאת אחרי שרובם הועלו על חכה ומקווה המים התרוקן.

אז למה בעצם לא להעביר את הדגים במשאיות ענק? מתברר שהאגמים אותם ביקשו הרשויות למלא אינם נגישים לכלי רכב ובכלל הדרך היבשתית אליהם חסומה כמעט לגמרי. בתיעוד שפורסם אפשר לראות כיצד אנשי המחלקה ביוטה ממלאים את המטוס באלפי דגים וכמות אדירה של מים, אז מתרומם המטוס ובזמן שהוא חולף מעל אחד האגמים, הדלתות נפתחות ואלפי הדגים פשוט נופלים למים. למרות החשש, כ-97 אחוז מהדגים שורדים את הנפילה ומתחילים חיים בבית החדש. כל אחד מהמטוסים יכולים לשאת עד 35,000 דגים בהטלה אחת, לא כולל מים.

דגים מושלכים ממטוס לאגם ביוטה (צילום: Utah Division of Wildlife Resources)
דגים, אגם, מטוס | צילום: Utah Division of Wildlife Resources

במחלקת הטבע של יוטה אומרים כי בעזרת המהלך יהיה להם קל יותר לשלוט במספר הדגים שנמצאים באגם וכי הדגים החדשים אינם מפריעים לבעלי הבית המקוריים. מזה עשרות שנים שבמדינת יוטה מנסים לשקם את האגמים ובעבר מילאו אותם בעזרת סוסים או בעלי חיים אחרים. אך הטלת דגים ממטוס – כך מתברר – היא הדרך היעילה ביותר. "מדובר על דרך חסכונית שגם לא גורמת הרבה סבל לדגים", אמרו במחלקה. "מכיוון שהדגים קטנים ומשתחררים יחד עם מים, הם שורדים את הנפילה מהמטוס בקלות וללא פגע. הם נושרים כמו עלים".