הדיג הבלתי חוקי משפיע בצורה דרמטית על האוקיינוסים ובייחוד על בעלי החיים הימיים. בשבועות האחרונים עיניהם של הארגונים הסביבתיים היו נשואות בעיקר לעבר סין שחתמה על הסכם כלכלי שמאפשר לה לדוג באזורי הדיג של אירן. אך זה לא המקום היחיד באסיה שבו מתבצע דיג בלתי חוקי שפוגע בסביבה. פקחי גרינפיס חשפו השבוע שימוש נרחב ברשתות דיג עצומות בצפון מערב האוקיינוס ההודי שלדבריהם מחסלות את בעלי החיים הימיים הפגיעים ביותר מבחינה אקולוגית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך שבועיים צילם הארגון הסביבתי שבע ספינות שדגות באמצעות אותן רשתות גדולות שלוקחות איתן טונות של דגים, אלמוגים ופסולת וזיהה באמצעים אלקטרונים עוד שמונה ספינות שעושות שימוש באותם אמצעים פסולים. השימוש "ברשתות המוות" נאסר לשימוש על ידי האו"ם לפני כ-30 שנים אבל מאז נחשפו הפרת רבות של התקנות. על פי התיעוד שפרסמו בארגון נראים כרישים ויצורים ימיים נוספים שנתפסו ברשתות, זאת בנוסף לאלפי הדגים שאמורים לשמש למאכל.  

דיג בלתי חוקי (צילום: Paul Hilton, גרינפיס‎)
צילום: Paul Hilton, גרינפיס‎
דיג בלתי חוקי (צילום: גרינפיס‎)
צילום: גרינפיס‎

"מה הטעם באיסור השימוש ברשתות אם כל מי שרוצה עושה בהן שימוש?", אמרו בגרינפיס. "אם אוכלוסיית הטונה הצהובה תמשיך להתכווץ באותו קצב אז הביטחון התזונתי באזור והכלכלות המקומיות הולכות לספוג מכה אדירה".