בסרטון חריג שכמעט ואף פעם לא יוצא לנו לראות בחופי הים התיכון, נצפו אתמול (רביעי) עשרות כרישים וטורפים ימיים נוספים מול חופי העיר חיפה. "הבוקר זיהה צוות אגף החופים בחיפה תנועה חריגה בעומק הים", נכתב בעמוד הפייסבוק של "עמותת כרישים בישראל". "מנהל האגף זינק לחוף זמיר בחיפה, והקפיץ לאזור רחפן שהופעל על-ידי המציל פריאל דיין, ושניהם זכו בלוטו".

"700 מטר מהחוף – כדור דגים מרשים, אולי להקת אנשובי, ומסביבה חגיגה ענקית של טורפים", ציינה העמותה. "מהניתוח שלנו בינתיים זה נראה כמו טוניות, אולי אינטיאסים, וכרישים! כנראה גם עפרורי וגם סנפירתן. נשיונל ג'יאוגרפיק אמיתי – טבע במיטבו".

כרישים בחופי ישראל (צילום: דיין פריאל, עיריית חיפה)
כרישים בחופי ישראל | צילום: דיין פריאל, עיריית חיפה

ואכן, המצילים בחוף זיהו תנועה ומהר מאוד העלו רחפן לאוויר כדי לצלם את המאורע – מופע מופלא של כרישים וטורפים מסתובבים סביב "כתם שחור ענק" – להקת דגים עצומה. בסרטון הדגים נראו מנסים לברוח מהטורפים כדי להגן על עצמם, ומי שנמצא בקצוות הכדור נראה כבעל סיכויים פחותים לשרוד.

 

ובכל זאת - כרישים מגיעים בכל שנה אל חופי ישראל, ובין השאר הם לרוב נצפים סמוך לתחנת הכוח בחדרה "אורות רבין" בעונת החורף, ככל הנראה בגלל המים החמים שנפלטים מהתחנה. עדי ברש, יו"ר עמותת "כרישים בישראל", הסבירה בעבר כי המים החמים שנפלטים מתחנות הכח הם הגורם העיקרי בהתגודדות הלהקות, אבל ישנן גם השפעות אחרות, כגון זרם, אחוזי חמצן גבוהים, טרף ועוד, שמושכים את הלהקה לחופי ישראל.