גרטה תונברג, פעילת האקלים בת ה-18 משוודיה, שינתה היום (שישי) את הביוגרפיה בחשבון הטוויטר שלה והוסיפה לעצמה תואר משעשע ולא שגרתי: "מחבקת ארנבים". הצעד של תונברג הוא עקיצה לעברו של ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, שבנאום שנשא בפסגת האקלים שנערכת בימים אלה בארה"ב טען שעל העולם להוכיח שפעילות סביבתית "היא לא רק פעילות יקרה ותקינה פוליטית של חיבוק ארנבים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ג'ונסון אמר את הדברים בנאום שנשא בפסגת האקלים הבין-לאומית שנערכת בארה"ב, שמנסה להוביל מחדש את המאבק בהתחממות הגלובלית לאחר שהנשיא הקודם דונלד טראמפ נסוג מהמאמץ לצמצם את פליטת הגזים המזהמים. ראש ממשלת בריטניה הדגיש שהפעילות הסביבתית עשויה ליצור מקומות עבודה חדשים ולעזור לכלכלה העולמית להתאושש ממשבר הקורונה.

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נאם גם הוא והציג יעד שאפתני: צמצום פליטת גזי החממה ב-50% עד לשנת 2030. "שום עם לא יכול לפתור את המשבר הזה בכוחות עצמו, ופסגה זו היא צעד בדרך לעתיד בטוח, משגשג ובר קיימא", אמר ביידן. עם זאת, תונברג לא התרשמה מההבטחות וטענה שהן לא מספיקות.

עמוד הטוויטר המעודכן של גרטה:

"צופה בסרט עם חברה" - כשגרטה ענתה לטראמפ

זוהי לא הפעם הראשונה שהפעילה השוודית משנה את חשבון הטוויטר שלה בעקבות עימותים עם המנהיגים החשובים בעולם, וברקורד שלה ניתן למצוא חילופי דברים עם נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ ועם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

לאחר שנבחרה ב-2019 לאשת השנה של מגזין "טיים", טראמפ טען שגרטה "צריכה לעבוד על הכעסים שלה וללכת לסרט עם חברה". תונברג לא נשארה חייבת, וכתבה בביוגרפיה שלה בטוויטר: "נרגעת וצופה בסרט טוב עם חברה". בנוסף, לאחר שפוטין כינה אותה "נערה אדיבה וכנה, אך לא מעודכנת", גרטה כתבה זאת בחשבון שלה.