כבר לא מפחדים: בין החודשים נובמבר לאפריל, כשטמפרטורת מי הים נמוכה, מתקבצים כרישים סמוך לחופי חדרה בגלל המים החמימים סמוך לתחנת הכוח של חברת החשמל. התצפית עליהם הפכה לאטרקציה של ממש שמושכת מבקרים רבים וגם צוללנים שמגיעים לשחות בקרבתם. בתיעודים שהגיעו היום (שני) לידי N12, נראה שהטורפים הימיים ממש לא מפחדים להתקרב לבני אדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"חתרתי שם ודג נכנס מתחת לסאפ שלי, אז הכריש שחה אליו והזיז לי את הסאפ ונפלתי", מספרת לימור הלוי. "הוא המשיך לשחות לכיוון החברים שלי שהיו שם. לא הפריע לו שנפלתי ואני פחדתי בעיקר אחרי. זה היה מהיר". 

"הם עברו לי בין הרגליים", סיפר מבקר שהגיע לצפות בכרישים עם בני משפחתו. "זה נהיה כמו פינת ליטוף לכרישים. אני דייג חובב ומכיר את המקום כבר 8 שנים, אבל הפעם באתי עם אישה והילדים כדי להראות להם".

בעקבות העניין שמעוררים הכרישים, פרסמו ברשות הטבע והגנים וברשות הצלילה התרעה לציבור מפני צלילה עם כרישים והתקרבות אליהם. בעקבות ההתנהגות של המבקרים באזור בשבוע החולף הזהירו הרשויות גם מפני האכלה של הטורפים הימיים באזור.

כרישים בחופי חדרה  (צילום: גיא דרורי)
הפכו לאטרקציה. כרישים בחופי חדרה | צילום: גיא דרורי

ברשויות מסבירים כי מפגש עם כרישים הוא לא צפוי או נשלט ומזהירים כי יש סכנה לצוללים חובבנים ומקצועיים. גם אלו שמאכילים את הכרישים ולא שומרים מהם מרחק מסכנים את עצמם. עוד התריעו ברשויות כי האזור שסמוך לתחנת הכוח בחדרה אסור לרחצה וכי יש בו זרמים חזקים ומערבולות שעלולות לסכן את חיי המבקרים. בנוסף, יש במקום ציוד דיג רב כמו קרסים וחוטי דייג, שעלול להוות מפגע בטיחותי.

_OBJ

הכרישים נמצאים בסכנת הכחדה ולכן הם מוגדרים כחיה מוגנת. בשל כך, כל ניסיון לפגוע בהם, להטריד אותם, להאכיל וכדומה נחשב לעבירה על החוק ומעשה פלילי.