בחווה קטנה ופסטורלית במדינת וושינגטון הופר השקט כשחפץ כבד נפל מהשמיים ופער בור קטן באדמה. תחילה לא הבינו בעל החווה והשריף המקומי מה הוא אותו חפץ שחור וגלילי, ולאחר בדיקה מדוקדקת הבינו כי מדובר בחלק מרקטה בפרויקט SpaceX של אלון מאסק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה גרם לשקע בגודל של 10 סנטימטר", אמר השריף המקומי. "לא בעל הנכס וכמובן לא השוטר המקומי הם מדעני טילים. אבל אם לשפוט על פי מה שקרה בשבוע האחרון, נראה שמדובר בפסולת חלל". אותו חפץ שנפל מהשמיים הוא חלק מהרקטה שהתפוצצה ב-26 במרץ שחדר לאטמוספירה.

צילום: Grant County Sheriff’s Office

בעל החווה במחוז גרנט בוושינגטון אמר לרשויות כי הוא מצא את החפץ בשטח שלו בסוף השבוע האחרון. הוא דיווח על כך למשרד השריף של המחוז ובמשרד שלחו את השוטר קייל פורמן לבחון את הממצאים. "אין לנו פרוטוקול כיצד להתמודד עם חפצים שנופלים מהחלל", אמר פורמן.

תושבים באזור סיאטל הופתעו בשבוע שעבר כשמעל ראשם נראה מעין חפץ מואר באורות צבעוניים שטס לרוחב השמיים. אותו חפץ מסתורי הסעיר את התושבים שהעלו מיד את התיעוד לרשתות החברתיות. רבים חשבו שמדובר במטאור, בעוד אחרים החלו לעלות תיאוריות קונספירציה שמע מדובר בחייזרים שבאים להשתלט על כדור הארץ, אך התשובה פשוטה בהרבה.

בסופו של דבר אסטרונום מומחה מאוניברסיטת הרווארד בשם ג'ונתן מקדואל סיפק בחשבון הטוויטר שלו הסבר לתופעה המרהיבה והמסקרנת. חלקים מרקטה של חברת SpaceX בבעלות אלון מאסק שאמורה הייתה להישרף בחלל הצליחה לחדור את האטמוספירה 22 ימים אחרי שיגורה. על פי מקדואל, ישנן לא מעט פיסות זבל שמסתובבות בחלל, אך את רובן אנחנו לא זוכים לראות.