ההודעה מהגננת שאף אחד לא רוצה לקבל: הורים לילדים שלומדים בגני הילדים בשכונת בבלי בתל אביב קיבלו ביום שישי האחרון הודעה מהגננת, ובה עדכנה אותם שבתוך אחד מהגנים נראה נחש. הגננת הבחינה בנחש מתחת לאחת הספות בגן שעליה ישבו הילדים, ולאחר שאחד מהם הפיל ספר וביקש ממנה לעזור להרים אותו - היא ראתה את הנחש ומיד הוציאה את כל הילדים לחצר הגן. הגננת הזמינה לוכד נחשים מטעם העירייה, שזיהה את הנחש כנחש מסוג צפע.

הודעת הגננת להורים על הנחש בגן הילדים
נחש צפע בגן ילדים בתל אביב

לאחר המקרה ביקשה הגננת מההורים להגיע לגן לאסוף את ילדיהם מחשש שיימצאו נחשים נוספים באזור עד שהמדביר יסיים את עבודתו. בעקבות המקרה, חלק מהורי הגן החליטו שלא לשלוח את ילדיהם למקום. ביום ראשון שלח ועד ההורים של הגן מכתב לעירייה ובו נטען כי במקום נעשתה סריקה מצומצמת בלבד לאיתור נחשים ומחילות, ולא סריקה מקיפה כפי שראוי היה. ההורים טענו כי מדובר ברשלנות מצד העירייה, שיכולה להביא לסכנת חיים.

שעתיים לערך אחרי שוועד ההורים הוציא את המכתב, קיבלו ההורים עדכון נוסף על כך שנמצא עוד נחש צפע בגן. "היינו המומים, שני נחשים בפחות משבוע", סיפרה אחת האימהות בגן ל-N12. "למה בעירייה לא עשו בדיקה מקיפה? יכול היה להיגרם אסון גדול. ידוע לנו שיש אתר בנייה שקרוב למתחם הגנים ואנחנו חוששים שמשם הנחשים מגיעים. העירייה חייבת לטפל בעניין הזה באופן בהול", הוסיפה.

נחש צפע בגן ילדים בתל אביב
נחש צפע בגן ילדים בתל אביב
נחש צפע בגן ילדים בתל אביב
נחש צפע בגן ילדים בתל אביב

ועד ההורים ציין במכתבו כי חברת ההדברה כתבה כמה המלצות למניעת חדירה של הנחשים לגן וכי על העירייה לבצע אותם - כמו סתימת פתחים בין החצר לגן וגיזום כל הצמחים שקרובים לגן. ועד ההורים גם רצה להצטרף לסיור שערכו גורמי העירייה באזור, אך לא אפשרו להם. "אין שקיפות מצד העירייה ובינתיים אני לא שולחת את הילדים לגן", הוסיפה האם.

עיריית תל אביב מסרה בתגובה: "ראשית נבהיר כי הנושא טופל על ידי צוות הגן באופן מיידי. הגננת הרחיקה את הילדים מהאזור, הזעיקה לוכד ועדכנה במקביל את שאר גננות האשכול וכלל ההורים ונמסר להם כל המידע הרלוונטי. כמו כן, משל"ט החינוך שלח לגן לוכד נחשים לניטור השטח ובדיקתו ואכן, ביום ראשון נתפס נחש נוסף".

"חשוב לציין כי מתבצעות פעולות להקטנת הסיכון בכניסת נחש נוסף לגן הכוללות ניכוש העשבייה בחצר הגן, כיסוי ביובים ברשתות וחסימת פתחים מתחת לדלתות הגן. כלל המידע והפעולות הובאו לידיעת ועד ההורים בפגישה שנערכה עם מנהל המשל"ט. משל"ט החינוך ממשיך לעקוב ולשלוח מנטר לבדיקת הגן וכפי שצוות הגן נהג עד כה, ימשיך לעדכן את ההורים בהתפתחויות אם יהיו כאלה. נדגיש כי לא קיים שירות של הדברת נחשים אלא רק לכידה ומניעה, כפי שאכן מבוצע".

לפנייה לכתבת: avivitm@ch2news.co.il