רוב הגולשים שנתקלו בפוסט שפירסמה חבורת מטיילים ביום חמישי האחרון, על כלב נטוש שנתקע בנחל צאלים - המשיך לגלול הלאה. אולם לא כך נהגה נופר פרי מגבעתיים. המתנדבת בעמותת "אילת אנימלס" לא הצליחה לשכוח את הכלב העזוב והחליטה לצאת למשימה - לאתר אותו בנחל ולחלץ אותו משם בשלום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המטיילים שהעלו את הפוסט כתבו כי הבחינו בכלב שנתקע בערוץ הנחל, האכילו אותו וקיוו שימשיך ללכת בעקבותיהם וימצא את הדרך החוצה. אך הכלב היה ככל הנראה חלש מדי ולא הצליח להמשיך ללכת במסלולם.

דרך הפוסט נופר חברה ל-2 מתנדבים נוספים, רגלי יצחק (אבועמרה) ודוד אנטון, וביום שבת יצאו השלושה לנחל. בכניסה לשמורה הם פגשו את פקח רשות הטבע והגנים ג'מיל אלאטרש, שהכיר גם את האירוע וביחד החלו לחפש את הכלב, כשרק תמונה בידיהם.

החבורה הנחושה נסעה ברכבו של ג'מיל עד הנקודה האחרונה הנגישה לכלי רכב, ולאחר מכן המשיכו לצעוד במורדות ההרים בחום כבד. לנופר, כך היא מספרת, היה ספק אם אכן יצליחו למצוא אותו. אולם להפתעת כולם, הם מצאו את הכלב בדיוק בנקודה שהמטיילים לפניהם פגשו אותו. מצבו הדרדר מאז. "מצאנו אותו מייובש, רזה בטירוף עם קרציות על כל גופו ודלקות בעיניים", נזכרת נופר, "אבל ההתרגשות הייתה גדולה". כשראה אותם מגיעים לכיוונו, הוא נענה לקריאותיהם.

"זה היה פשוט מרגש, הוא רק חיכה שיבואו לעזור לו", מוסיפה נופר. "לא היה לו סיכוי לצאת משם לבד, גם לנו זה היה קשה מאוד אבל זה היה שווה את זה. הוא צולם כמה ימים לפני וכשהגענו הוא היה באותה נקודה. לא הייתה לו את היכולת ללכת".

נופר וחבריה נשאו את הכלב בידיהם ונתנו לו את השם הזמני והסמלי "חופש". בכך, המסע חזרה לרכב הפך למאתגר אף יותר. בין לבין הם תיעדו את החילוץ ואת ההתרגשות שאחזה בכולם. "זה לא הגיוני שאנשים רק מצלמים ומעלים לפייסבוק והשאירו אותו שם", אומרת נופר. "מאות שיתופים היה לפוסט אבל אף אחד לא יצא לכיוונו. חשוב שאנשים יעשו מעשה כדי לעזור לבעלי החיים".

נופר והמתנדבים לקחו את "חופש" לבית החולים לחיות בבית דגן והוא מטופל שם בחסות עמותת "אילת אנימלס". הוא החל שיקום ובקרוב יחפשו לו משפחה מאמצת.

מי שמעוניין לתמוך בשיקום של "חופש", מוזמן לתרום בדרך הבאה:

בנק הדואר 09 | סניף 001 | חשבון 8180341| אילת אנימלס

לתשלום בפייפאל לחצו כאן

Bit 0544953833

פייבוקס Paybox 0508506263

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il