ההכנות לקראת משימת החלל הישראלית הבאה עולות שלב: איתן סטיבה, האסטרונאוט הישראלי המיועד לטוס בתחילת 2022 לתחנת החלל הבינלאומית במשימת "רקיע", בהובלת קרן רמון ומשרד המדע, ביקר השבוע בקייפ קנוורל, נמל התעופה של מפקדת החלל של חיל האוויר האמריקאי יחד עם משלחת מטעם הקרן, בראשות מנכ"ל הקרן וראש משימת 'רקיע' רן לבנה. סטיבה ראה לראשונה את החללית בה יטוס בעצמו בשנה הבאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשלחת קיימה מספר פגישות עבודה ודיונים עם בכירי תעשיית החלל כדי לקדם תכנית לימודים ייחודית לתלמידי ישראל בתחום החלל, שתועבר על ידי איתן בשידור חי במסגרת שבוע משימת 'רקיע'. כמו כן, חברי המשלחת השתתפו בשיגור משימת crew2 של חברת spaceX ונאסא, במסגרתה המריאו הבוקר (שישי) ארבעה אסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית לחצי שנה.

ההכנות לטיסה לחלל (צילום: קרן רמון, noon)
צילום: קרן רמון, noon

בין היתר, פגשו חברי המשלחת את האסטרונאוט בוב קאבנה, מנהל מרכז החלל הקנדי של נאס"א, את לי רוזן, סמנכ"ל חברת SapceX וצוותי עבודה נוספים. סטיבה גם פגש את האסטרונאוט האמריקני הוותיק וסגן נשיא Axiom Space, מייקל לופז אלגריה. ללופז-אלגריה יותר מ-40 שנות ניסיון בעולמות התעופה והחלל. הוא טס לחלל כבר ארבע פעמים ופיקד על המשימה ה-14 לתחנת החלל הבינלאומית.

נוכחותו של סטיבה בשיגור אינה מקרית, שכן הצוות ששוגר הבוקר המריא באותה החללית – מסוג דרגון – שעתידה להטיס את סטיבה עצמו יחד עם צוותו בשנה הבאה לחלל. למעשה, מדובר בפעם הראשונה שסטיבה רואה במציאות את החללית ואת המשגר בכן השיגור ממנו ישוגר למשימתו בתחנת החלל הבינלאומית. מאותו כן שיגור שוגר גם האסטרונאוט הראשון שנחת על גבי הירח, ניל אמסטרונג.