צבוע גדול נצפה בלילה שבין שישי לשבת בראשון לציון צועד במהירות באחד מרחובות העיר ובפיו פגר, שככל הנראה צד זמן קצר לפני כן. האירוע שהתרחש בשכונות המערביות של ראשון לציון באזור חוף הים דווח לעירייה. נבדקת אפשרות שהחיה הגיעה מאזור חולות ניצנים הסמוך. רשות הטבע והגנים: "מדובר באירוע חריג מאוד, נפתחה בדיקה בנושא".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד של נהג שעבר עם רכבו במקום ניתן לראות את הצבוע חוצה את הכביש במהירות ובפיו פגר. לא ניתן להבין בוודאות מהתיעוד איזו חיה לכד הצבוע, אך היא נראית גדולה יחסית. במוקד עיריית ראשון לציון התקבל דיווח על הצבוע שנצפה בעיר. חשוב לציין שככל הידוע, לא הייתה מעולם תקיפה של צבוע בישראל.

תיעוד נוסף של הצבוע

תגובת עיריית ראשון לציון: "הנושא מוכר ונמצא במעקב של רשות הטבע והגנים והשירות הווטרינרי העירוני, אשר דאגה למשוך את הצבוע חזרה לשמורת טבע פלמחים, שממנה ככל הנראה הגיע. תהליכי העיור והבנייה בסמיכות לשטחי הגידול של בעלי החיים, מביאים לא פעם לכניסתם לתוך הערים לצורך איתור מזון. חיות הבר ככלל, אינן מסוכנות לבני האדם, אך חשוב לשמור מהם מרחק ולהימנע ממגע עימם, אין להאכיל אותם וכמובן לא להתגרות בהם. במידת הצורך ניתן ליצור קשר עם פקחי השירות הווטרינרי דרך מוקד 106".

ברשות הטבע והגנים אמרו שהם מכירים דיווחים אודות צבוע שנצפה בחולות ראשון באזור ה"סופרלנד" כבר מספר חודשים וייתכן שמדובר באותו צבוע. 

האירוע נחשב לחריג באופן יחסי, ואולם לפני שנתיים נחשפנו לצבועה שנצפתה באופן קבוע בעיר מודיעין. ד"ר יריב מליחי, אקולוג מרשות הטבע והגנים, סיפר כי היא כנראה נולדה באזור - וזה מה שהכירה כל חייה. היא ניזונה מהפחים ומהפגרים שיש באזור.

השימוש בסרטון נעשה לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים, מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות. אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם ראיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: Infonews12@ch2news.co.il‎.