זיהום אוויר באשקלון: משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה ביקשו היום (רביעי) מתושבי אשקלון להימנע משהות מחוץ לבתיהם בעקבות בעירה במכל הדלק באזור התעשייה שבעיר. במשרדי הבריאות והגנת הסביבה מסבירים כי המטרה היא לצמצם את החשיפה של האוכלוסייה לזיהום האוויר ולמטרדי הריח כתוצאה מהבעירה ומדגישים שאין קשר למקרי האזעקות באזור.

אזהרת משרדי הבריאות והגנת הסביבה מתפרסמת בעקבות תלונות רבות על קשיי נשימה, גרד בגרון וצריבות בעיניים של תושבים המתגוררים באזור הקרוב למכל הדלק שבאזור התעשייה. ואכן, לאחר בדיקה מקיפה, נמצאה עלייה בריכוז החלקיקים הנשימים בתחנת הניטור שמשון הסמוכה למכל הדלק.

במשרדי הבריאות והגנת הסביבה מציינים כי אזהרה זו תקפה לתושבי אשקלון, זיקים, כרמיה, מבקיעים והאזור. מהמשרדים נמסר כי "יש להימנע משהייה בחוץ שלא לצורך – זאת, פרט למקרים של אזעקות, שבהם נדרשים התושבים להתפנות למרחב מוגן הנמצא מחוץ לבית".

מעמותת 'צלול' נמסר הבוקר כי "קיבלנו תזכורת לפגיעותה הרבה של ישראל אל מול טילי אויב. כוונתה של מדינת ישראל במסגרת הסכם קצאא - Red med לאפשר למאות מכליות נפט ענקיות להגיע לחופי אשקלון היא שערורייה חסרת אחריות, שאנו עלולים לשלם עליה מחיר כבד, עם פגיעה אפשרית בחופי ישראל ובים התיכון. אנו קוראים לממשלת ישראל לפעול באחריות, לבטל את ההסכם ולמנוע הרס הטבע ופגיעה בהתפלה ובכלכלה, ואולי אף לעלות בחיי אדם".