תושבים באזור סיאטל הופתעו בלילה שבין שבת לראשון כשמעל ראשם נראה מעין חפץ מואר באורות צבעוניים שטס לרוחב השמיים. אותו חפץ מסתורי הסעיר את התושבים שהעלו מיד את התיעוד לרשתות החברתיות. רבים חשבו שמדובר במטאור, בעוד אחרים החלו לעלות תיאוריות קונספירציה שמע מדובר בחייזרים שבאים להשתלט על כדור הארץ אך התשובה פשוטה בהרבה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסופו של דבר אסטרונום מומחה מאוניברסיטת הרווארד בשם ג'ונתן מקדואל סיפק בחשבון הטוויטר שלו הסבר לתופעה המרהיבה והמסקרנת. חלקים מרקטה של חברת  SpaceX בבעלות אלון מאסק שאמורה הייתה להישרף בחלל הצליחה לחדור את האטמוספירה 22 ימים אחרי שיגורה. על פי מקדואל, ישנן לא מעט פיסות זבל שמסתובבות בחלל אך את רובן אנחנו לא זוכים לראות.

"ציפינו שהרקטות יישרפו באטמוספירה אבל לא ידענו איפה זה יקרה בדיוק", אמר ד"ר מקדואל. "זה לא אירוע נדיר. זה קורה בערך פעם בשבוע אי שם בעולם אבל לא תמיד ניתן לראות את זה בעין כי לרוב זה מתרחש באור יום. חלקים של רקטה באורך 30 מטרים טסו במהירות של 27 אלף קמ"ש ולכן היה לנו קשה מאוד להבין איפה נראה את ההבזקים".

בתחילת החודש ה-SN10 של חברת SpaceX התפוצץ ועלה באש כ-8 דקות לאחר שנחת בהצלחה בנמל החלל בבוקה צ'יקה שבדרום טקסס. חברת החלל בחרה לסיים את שידוריה הרשמיים רגע לפני הפיצוץ וכבר הכריזה על "נחיתה מוצלחת", אך מיד לאחר מכן נתפס פיצוץ גדול בעדשת המצלמה של NASA SpaceFlight.

 

אב הטיפוס העשירי של ספינת החלל החל את דרכו מעלה הלילה והגיע עד לגובה של כ-10 קילומטרים. הוא חלק מפרויקט הסטארשיפ (Starship) שנמצא בהליכי פיתוח. הסטארשיפ מיועד בין היתר להיות המשגר הראשון שניתן יהיה "למחזר", כך שיוכל לנחות בחזרה לאחר כל שיגור. זוהי הפעם הראשונה שבה דגם ספינת החלל של חברת החלל הפרטית של אלון מאסק SpaceX משוגר ומצליח לנחות בהצלחה. עם זאת, כפי שקרה בניסויים קודמים, גם הפעם השיגור הסתיים בפיצוץ. לפני כ-4 חודשים החברה שיגרה את דגם ה-SN8 שלאחר מכן התפוצץ גם הוא. מטרת הפרויקט היא לשגר בני אדם ולהנחיתם על הירח ועל מאדים.