רכב החלל של נאס"א, Perseverance ("התמדה"), שנחת ביום חמישי על מאדים, העביר לסוכנות החלל האמריקנית בתוך פחות מ-24 שעות מרגע הנחיתה שלוש תמונות צבעוניות מאותם רגעים היסטוריים. לפי תדריך שקיימו מדעני המשימה, הזיכרון של רכב החלל עמוס בתמונות נוספות ובסרטונים. אלו צפויים להגיע לכדור הארץ בקרוב ולעבור עיבוד, ובהמשך יהיו זמינים לצפייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

באחת התמונות שהציגו מנהלי צוות המשימה של נאס"א, נראה רכב החלל (הרובר), מחובר לשלושה כבלים ולכבל תקשורת, וברקע ישנו אבק שנוצר מתנועת הכלים. בתמונות הנוספות שפורסמו נראה הרובר נע על פני השטח ואפשר להתרשם בבירור כיצד נראית הקרקע של כוכב הלכת האדום.

נחיתת "התמדה" על מאדים (צילום: AP)
נחיתת "התמדה" על מאדים | צילום: AP
נחיתת "התמדה" על מאדים (צילום: AP)
"התמדה" על כוכב מאדים | צילום: AP

"אלו תמונות שלא ראינו לפני כן", אמר אהרון סטהורה, סגן ראש צוות במשימת החלל. המהנדס הראשי של הפרויקט, אדם סטלצנר, הוסיף וטען כי התמונה תיזכר כאייקונית בדומה לתמונה של באז אולדרין עומד על הירח בשנת 1969 כחלק ממשימת אפולו 11.

התמונות שפורסמו הן חלק מסרטון וידאו שסוכנות החלל האמריקנית צפויה לפרסם עם סיום המסע של הנחיתה על המאדים. התמונות המלאות והשמע מרכב החלל עדיין נשלחים בחזרה אל כדור הארץ והם מעובדים על-ידי סוכנות החלל, כך שעם הגעתם של חומרי התיעוד ושחזורן של התמונות, זו תהיה הפעם הראשונה שהנחיתה תוכל להיראות כסרט-נע.