ניצב אבי ביטון, מפקד מחוז המרכז במשטרה, אמר הבוקר (חמישי) כי המחאות נגד המהפכה המשפטית "משתקות אלפי שוטרים ברמה הארצית" וגורמות לכך שהם אינם פנויים לטפל בפשיעה בחברה הערבית, שהובילה עד עתה להירצחם של 196 בני אדם. "הם היו אמורים לטפל בפשיעה בחברה הערבית ובסוף הם לא נמצאים במרחב הפלילי", הסביר ביטון בריאיון שהעניק להילה קורח בגלי צה"ל.

עוד אמר ביטון כי הוא רואה עצמו כמועמד להחליף את מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי: "אני רואה את עצמי מועמד בשל וראוי להוביל את הארגון בשנים הבאות", הוסיף בריאיון. אתמול, נרצחה יסמין ג'אברין, צעירה כבת 30, מירי בכפר עארה. שעתיים לאחר מכן נקבע מותה של אישה בת 40 באירוע ירי בשפרעם. 

הפגנות נגד המהפכה המשפטית בירושלים (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)
הפגנות נגד המהפכה המשפטית בירושלים | צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

בתגובה לריאיון נמסר בהודעת דוברות המשטרה כי "לצערנו יש מי שבחרו לעוות ולהוציא דברים מהקשרם באופן חסר אחריות, מסית ומפלג", והוסיפו כי "על מנת להעמיד דברים על דיוקם ולמנוע את הטעיית הציבור, נדגיש כי בהתייחס לסוגיית הפשיעה, ציין מפקד המחוז את חלוקת סדר הכוחות במשטרת ישראל בעת הזו מול ריבוי המשימות ואתגרי הטרור, הפשיעה והסדר הציבורי - ש'מרתקת' אלפי שוטרים לאבטחת המחאות במאות מוקדים בכל סוף שבוע, שעה שאותם שוטרים נדרשים לטיפול בפשיעה במרחב הפלילי".

הפגנה נגד המהפכה המשפטית בתל אביב (צילום: Mostafa Alkharouf/Anadolu Agency via Getty Images)
הפגנה נגד המהפכה המשפטית בתל אביב | צילום: Mostafa Alkharouf/Anadolu Agency via Getty Images

_OBJ

לפי המשטרה, הדברים שאמר ניצב ביטון הם "עובדה ולא עמדה. בשום שלב לא נטען כנגד מחאה זו או אחרת ומפקד המחוז מדגיש בכל דיון, הערכת מצב ותדרוך, את שמירת הזכות למחאה כאבן יסוד במדינה דמוקרטית".

מקרי רצח רבים בחברה הערבית אירעו במחוז החוף ובמחוז הדרום, אזורים שבהם אין מספר רב של מחאות המוניות נגד המהפכה המשפטית. "זה ניסיון חנופה שקוף כדי לשפר עמדות במרוץ למפכ"לות", אמר נדב גלאון, ממחאת "כוח קפלן" נגד המהפכה המשפטית. "האמירה הזו היא הסתה נגד מיליוני מפגינים שיוצאים בחודשים האחרונים, אין מאחוריהן באמת בסיס".