חודשים ארוכים שהישראלים בניו יורק וברחבי ארה"ב משתתפים ובסולידריות עם המאבק בישראל ובמחאה נגד המהפכה המשפטית ומפגינים מעבר לים, מרחוק, אל מול נציגי הממשלה. השבוע, עם הגעת ראש הממשלה נתניהו לארה"ב שצפויה היום (שני), הם נערכים ל"שבוע מחאה" גדול באמריקה.

הפגנות בניו יורק לקראת הגעתו של רה"מ נתניהו
קריים מיניסטר במחאה על בניין בניו יורק

 

הפגנות בניו יורק לקראת הגעתו של רה"מ נתניהו
מחאה על בניין בניו יורק לקראת הגעת נתניהו

 

רכבת אווירית מכל רחבי ארה"ב, וגם מהארץ, צפויה להגיע למקום לקראת ביקור ראש הממשלה. חלק מהמפגינים המקומיים יארחו בבתיהם את אלה שמגיעים מישראל, ויחד הם גם מתכוונים לערוך אירוע גיוס כספים למאבק. "זו תהיה אם כל ההפגנות, הפגנת הישראלים והיהודים הכי גדולה שהייתה אי פעם", טענה שני גרנות-לובטון, ממובילות מחאת ניו יורק. לי קינד, גם הוא ממובילי המחאה בניו יורק, הוסיף: "בניו יורק יש הכנות אחרונות לקראת החג וגם לשבוע מחאה שעוד לא נראה כמוהו פה".

בשבועות האחרונים המפגינים נערכו לביקור, מסנכרנים בין הפעילים בארץ למארגנים מעבר לים, מוודאים שיש תופים ומגפונים, שלטים ודגלי ישראל. גם אייל נווה ממחאת "אחים לנשק" טס במיוחד כדי להשתתף בהפגנות, ובשיחה עם מפגינים בארה"ב סיפר ששלח "320 ק"ג של ציוד" לקראת המחאות. "זה יעבור מכס בקלות, אין שם שום דבר חוץ מאהבה אמתית וטהורה למדינה ולהגיד שאנחנו נמצאים, ושהוא לא יכול לשווק את הרודנות בשפה אחרת".

הפגנות בניו יורק לקראת הגעתו של רה"מ נתניהו
אנשי המחאה נגד המהפכה המשפטית מתכוננים להפגנה בניו יורק

 

הפגנות בניו יורק לקראת הגעתו של רה"מ נתניהו
הפגנה בניו יורק לקראת הגעתו של רה"מ נתניהו

ראשי המחאה מבטיחים "הפתעות", ואחת מהן כבר תועדה בחזרה לקראת העצרת הכללית: מפגינים הקרינו מסרים נגד ראש הממשלה על בניין האו"ם, במטרה להביך אותו. בין המסרים שיוקרנו על הבניין בזמן הביקור: "אל תאמינו לנתניהו".

גם בסן פרנסיסקו מחכים לביקורו של ראש הממשלה נתניהו ולפגישה עם היזם והבעלים של X (טוויטר לשעבר) וטסלה, אילון מאסק. "איפה שזה לא יהיה, הקהילה היהודית והישראלית של סן פרנסיסקו תפגוש אותו", מספר אופיר גוטלזון, ממובילי המחאה בסן פרנסיסקו. "כבר על הבוקר בנמל התעופה, נמשיך איתו לאן שהוא לא ימשיך, ובצוהריים תהיה הפגנה גדולה בסן פרנסיסקו עם כל הקהילה היהודית".

במהלך החג הפעילים חילקו פלאיירים בבתי כנסת כדי להזמין את הקהילה היהודית להפגנות. במהלך החג הם גם סידרו את המשמרות של המוחים, כך שיהיו תמיד מול המלון שבו שוהה נתניהו.

שתי ההפגנות הגדולות מתוכננות לטיימס סקוור ביום הגעתו של ראש הממשלה לעיר, ומול בניין האו"ם ביום שישי בזמן נאומו ובזמן הפגישה עם ביידן. בשבוע העצרת הכללית של האו"ם, ניו יורק מלאה בהפגנות – אבל ראשי המחאה רוצים שזו הישראלית, תבלוט מעל כולם.