מחאות חג הסוכות: לאחר שבתקופת הפגרה של הכנסת המחאות היו מתונות ולא נרשמו חסימות כבישים, אמש (שבת) חזרו המוחים לחסום את נתיבי איילון. לאחר 20 דקות המשטרה פינתה את המפגינים, שירדו לכביש עם סוכה ואזקו עצמם אליה. לפי המארגנים, המחאה צפויה להחריף ככל שמושב החורף מתקרב – והם כבר נערכים.

מהיום יחלו המפגינים בכל רחבי הארץ להקים סוכות מחאה מחוץ לבתים של שרים וח"כים, ואותם הם מתכוונים לאייש במשך כל שעות היממה. בנוסף הודיעו כי בקרוב לא יצאו למחות רק במוצאי שבת, אלא יחזרו למתכונת של שיבושים והפגנות אם תתחדש החקיקה עם פתיחת מושב החורף הקרוב של הכנסת, ב-15 באוקטובר.

פעילי מחאה חוסמים את נתיבי איילון (צילום: לפי חוק 27א׳ לזכויות יוצרים)
פעילי מחאה חוסמים את נתיבי איילון באמצעות סוכה | צילום: לפי חוק 27א׳ לזכויות יוצרים

"ראינו את המשיחיים היהודים מחללים את תפילת יום הכיפורים כדי לנסות ולפלג אבל הם נכשלו", אמרה אמש שקמה ברסלר על הבמה. "העם שקם מתוך השבר לא ייתן לקנאים משיחיים להביא שוב לחורבן הארץ".

"השבוע נמשך המסע של ממשלת החורבן לריסוק מערכת המשפט תוך איומים על שופטי בג"ץ", נמסר מ"כוח קפלן". "האיומים בהחזרת החקיקה הדיקטטורית עם חזרת הכנסת וההשתלטות העוינת של התקשורת מדגישים את עומק הסכנה". הם הוסיפו: "משבר חוקתי מתקרב, זה הזמן לצופף שורות ולהבהיר לממשלת החורבן שאת עתידה של מדינת ישראל יקבעו מאות האלפים שייצאו להיאבק על דמותה הליברלית והדמוקרטית של ישראל".

המוחים נגד הרפורמה המשפטית קיימו אמש מחאה זה השבוע ה-39 נגד התנהלות הממשלה וקידום חוקי המהפכה המשפטית. בשעות הערב קבוצת מוחים חסמה את נתיבי איילון לצפון אחרי מחלף ההלכה. המשטרה עצרה שני בני אדם ו-7 דוחות תנועה נרשמו.