אביטל, עולה חדשה מליטא נפצעה אתמול (שבת) באורח קל מפגיעת רכב שדרס מפגינים במהלך המחאה נגד המהפכה המשפטית. היא נחבלה ברגליה ובראשה ופונתה לבית החולים איכילוב. הנהג הדורס שוחרר לאחר שהמשטרה קיבלה את גרסתו שזה לא היה במכוון. "זה יכול היה להיגמר הרבה יותר גרוע. אני אזכור את הלילה הזה עוד הרבה זמן", אמרה אביטל ל-N12.

"חסמנו את כביש איילון לאחר המחאה המרכזית בקפלן", סיפרה. "היו כמה נהגים שהיו יחסית אלימים כלפינו אך לא ציפינו שמישהו ידרוס אותנו". אביטל הוסיפה שהיא הבינה את הנהגים: "זה לא נוח כשמישהו חוסם כביש מרכזי כמו איילון - אבל זאת הייתה סיטואציה קיצונית, אני לא יודעת מה עבר לאיש הזה בראש". 

"היו שני אנשים לפני, הרכב הדורס פגע בשניהם ואז בי", שיחזרה אביטל. "נפלתי ואז המכונית עלתה על רגליי ונחבלתי גם בראשי. אנשים שהיו באזור פינו אותי במהירות לבית החולים איכילוב שם קיבלתי טיפול מהיר. תודה לאל שלא נפצעתי בצורה משמעותית, זה יכל להיגמר הרבה יותר גרוע".

במהלך הלילה שוחרר החשוד לביתו, אחרי שהמשטרה קיבלה את גרסתו שהוא לא התכוון לדרוס את המפגינים. אביטל מצידה אמרה כי קשה לה להאמין לגרסת הדורס: "הוא האיץ בפתאומיות, לא היה נראה שהוא מנסה לעצור ודרס קבוצה של אנשים. אם עשית טעות סביר להניח שהיית לוחץ על הבלמים אך הוא בחר להאיץ".

המפגינה אביטל, כמה שעות לפני שנפגעה במחאה
המפגינה אביטל, כמה שעות לפני שנפגעה במחאה
אביטל, המפגינה שנפגעה אמש בהפגנה בתל אביב
פונתה לאיכילוב אחרי האירוע, אביטל

"אני לא יכולה להיות בטוחה בזה - אך זה הרגיש שזה היה במכוון", הוסיפה אביטל. "כשזו הדוגמה שהשרים שלנו נותנים, יש לגיטימציה לסוג של התנהגות כזאת. יכול להיות שהוא קיבל השראה ממשלתנו. לדבריה, המקרה לא ימנע ממנה להמשיך להפגין: "יכול להיות שאקח הפסקה אבל אמשיך להגיע לקפלן - אך אקח את הדברים בקלות יותר".