חה"כ מיכאל ביטון מהמחנה הממלכתי אמר היום (ראשון) בריאיון לערוץ כנסת כי המפלגה תצא מהממשלה בקרוב. לדבריו, במחנה הממלכתי מעוניינים להשלים את החזרת החטופים ולהביא לביטחון, אבל ינסו להביא הצעה מוסכמת לפיזור הכנסת בחודש ספטמבר. 

"בקרוב נחליף גם את הליכוד בהובלת המדינה, ואנחנו נצא מהממשלה הזאת בקרוב, אבל אנחנו רוצים להשלים את משימת החטופים. כל השאר זה דיבורי סרק", אמר חה"כ ביטון בריאיון לערוץ כנסת.

ח"כ מיכאל ביטון (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
חה"כ מיכאל ביטון מהמחנה הממלכתי | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

 

"נביא הצעה לפיזור הכנסת בספטמבר", המשיך הח"כ מהמחנה הממלכתי. "אנחנו חושבים שזה צריך להיות מוסכם. גם כשנצא מהממשלה, לצערי לממשלה הזו יש רוב עם ימין קיצוני מסוכן שמחזיק אותה ומונע ממנה לקבל את ההחלטות הנכונות למדינת ישראל. נפעל לכך שהבחירות יהיו בספטמבר כל עוד נצליח להביא רוב והסכמות בכנסת. לצערי, עדיין יש לממשלה הזו רוב גם כשנצא, אבל נסיים את משימתנו המיידית ונהווה אלטרנטיבה לבנימין נתניהו".

לפני דבריו של ביטון, הממשלה ללא המחנה הממלכתי אישרה פה אחד את סגירת שידורי אל-ג'זירה בישראל. שרי המחנה הממלכתי נעדרו מהישיבה וטענו כי עיתוי הסגירה נועד לחבל במו"מ לעסקה לשחרור חטופים, וכי היא נועדה משיקולים פוליטיים.

שר התקשורת שלמה קרעי הגיב על הודעת המחנה הממלכתי - ותקף: "אין להם בושה. חצי שנה שהם פועלים כמו גיס חמישי בתוך הממשלה ומנסים לעשות הכול כדי לתקוע מקלות בגלגלים. חצי שנה שהם מחלישים אותנו מול האויבים ואפילו מול האמריקנים, מציירים את עצמם כדואגים לחטופים ובפועל רק עושים נזק. הדבר היחיד שחשוב להם הוא קבלת ליטוף תקשורתי. הם מעיזים לצאת נגד החלטה ביטחונית שהתקבלה פה אחד בממשלה, בתיקוף חד-משמעי של כל גורמי הביטחון כאילו זו החלטה פוליטית. חבורה עלובה וחסרת אחריות".