המגעים לעסקת חטופים נמשכים, והערב (ראשון) יתכנס קבינט המלחמה לדיון על המשא ומתן לאור ההצעה החדשה שהעביר ראש המוסד למתווכות. אולם, הערב פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" דברים חריפים ואפילו מדאיגים שאמר הממונה על סוגיית החטופים מטעם צה"ל, האלוף במילואים ניצן אלון.

האלוף במיל' ניצן אלון
האלוף במיל' ניצן אלון במפגש עם קציני הקשר של משפחות החטופים
 

 

בשיחה סגורה שקיים בשבוע שעבר הממונה על המו"מ להשבת החטופים עם קציני הקשר של משפחות החטופים, אמר האלוף במיל' אלון: "אנחנו מיואשים, עם הרכב הממשלה הזה לא תהיה עסקה. העסקה שאני דוחף אליה תכלול החזרה של כל החטופים. אמרתי לראש הממשלה שאפשר יהיה לחזור ללחימה בכל רגע נתון".

האלוף במיל' ניצן אלון
האלוף במיל' ניצן אלון במפגש עם קציני הקשר של משפחות החטופים
האלוף במיל' ניצן אלון
האלוף במיל' ניצן אלון במפגש עם קציני הקשר של משפחות החטופים

 

בתגובה על הפרסום, נציגים של משפחות החטופים מחו בשער בגין של מחנה הקריה ואמרו: "לכולם ברור שלא נראה את החטופים בבית אם לא נסיים את המלחמה, אבל הממשלה לא מעוניינת להחזיר את החטופים וממשיכה במלחמה ללא מטרות ריאליות. חברי הממשלה יודעים מה נדרש והם מסרבים לכך בתוקף. אם הם לא מסוגלים להחזיר הביתה את יקירנו אחרי שהפקירו אותם ב-7 באוקטובר, שייצאו לציבור ויגידו זאת. כנראה אין ברירה אלא להחליף את הממשלה בשביל לקבל בחזרה הביתה את יקירינו".

תגובת דובר צה"ל: "האלוף במיל ניצן אלון פועל בהנחיית הדרג המדיני להשבת החטופים. הדברים שנאמרו הוצאו מהקשרם".

בלשכת רה"מ פרסמו הודעה לאחר החשיפה במהדורה: "בעוד שראש הממשלה נתניהו נתן פעם אחר פעם לצוות המו״מ מנדט נרחב לשחרור חטופינו, סינוואר ממשיך לדרוש את סיום המלחמה, נסיגת צה"ל מרצועת עזה והשארת חמאס על כנו, כדי שיוכל לבצע את זוועות 7 באוקטובר שוב ושוב. ראש הממשלה נתניהו מתנגד לכך בתוקף. התדרוכים מתוך צוות המו"מרק מקשיחים את עמדת חמאס, פוגעים במשפחות ומרחיקים את שחרור חטופינו".