במסגרת "שבוע ההתנגדות" שלוש הפגנות התקיימו היום (חמישי) במקביל מחוץ למעונות ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה ובירושלים. ההפגנות מתמקדות בהתנגדות להפקרות בצפון, לחוק הגיוס - ובכלל להתנהלות הממשלה והעומד בראשה מאז תחילת המלחמה. איפה צפויות ההפגנות המרכזיות, אילו דרכים צפויות להיחסם ומתי יתחילו השיבושים? N12 עם כל העדכונים מכל המוקדים

חסימות ברחוב עזה לקראת ההפגנה
חסימות ברחוב עזה לקראת ההפגנה

ההפגנות בקיסריה

ההפגנה המרכזית החלה בשעה 19:00 מול בית ראש הממשלה בקיסריה, בדרישה "לקבוע לאלתר מועד לבחירות בצל הזנחת הדרום והצפון והכישלון המחפיר שלה בהשבת החטופים". מדובר בהפגנה שונה מעט מהרגיל, שכן המפגינים התאספו על החול מאחורי ביתו של ראש הממשלה ולא לפניו. אלפים כבר הגיעו ועשרות אלפים עדיין עושים את דרכם.

לפי שעה ישנם דיווחים על פקקי ענק - מבית ינאי ועד קיסריה. התושבים מדווחים על קבוצות גדולות של מפגינים שצועדים ברחובות וסביב הבתים. המשטרה סגרה את הכביש הראשי וחסמה חלק מהדרכים הצדדיות. במקביל לפקקים, קבוצת מפגינים שניסתה לחסום את כביש 4 ואת צומת גהה - פונתה בידי המשטרה. 7 מפרי סדר נעצרו.

 

הפגנות בקיסריה (צילום: עמוס גיל)
הפגנות בקיסריה | צילום: עמוס גיל
המוני מפגינים ליד בית רה"מ בקיסריה (צילום: יאיר פלטי)
המוני מפגינים ליד בית רה"מ בקיסריה | צילום: יאיר פלטי

לפי המשטרה, המפגינים חסמו את הכביש והתעמתו עם השוטרים תוך שסיכנו את חייהם. הם השליכו לעברם חפצים ואבנים - תוך שכינו אותם "נאצים". עוד נמסר מהמשטרה כי מפגינים נשכבו על הכביש במטרה לחסום רכבים וניידות משטרה.

"נתניהו שולח את הילדים שלנו להילחם בעזה", נמסר מתנועת "חופשי בארצנו". "במקביל מקדם חקיקת פטור מגיוס לשותפים שלו מהמפלגות החרדיות בקואליציה. במקביל - הפגנה נוספת בקיסריה מול מעון רה"מ בדרישה "לעצור את ההפקרות בצפון".

ההפגנה בירושלים

במקביל להפגנה בקיסריה, הפגנה גדולה נוספת החלה בשעה 20:00 מול מעון רה"מ ברחוב עזה שבירושלים. משטרת ירושלים נערכה עם חסימות לאורך רחוב עזה וברחובות המקבילים. השוטרים, שהתמודדו עם פריצת מחסומים בתחילת השבוע, הציבו הפעם משאיות לאורך הרחוב ולצדן מחסומי לחץ. 

המוני מפגינים ליד מעון רה"מ בירושלים (צילום: מרסלו שניידמן)
המוני מפגינים ליד מעון רה"מ בירושלים | צילום: מרסלו שניידמן

נזכיר כי ההפגנות מתקיימות בהמשך לעצרת הגדולה שהתקיימה אמש באשקלון במסגרת "שבוע ההתנגדות", ובה השתתפו יותר מאלף תושבים שקראו לפירוק הקואליציה ולקיום בחירות. ממטה המאבק  "חופשי בארצנו" נמסר כי "נוכח ההפקרות וחוסר האונים של ממשלת נתניהו, אנחנו ממשיכים ומגבירים את הלחץ בדרישה צודקת ובסיסית - השבת המנדט לציבור".

"נוכח ההפקרות וחוסר האונים של ממשלת נתניהו, אנחנו ממשיכים ומגבירים את הלחץ"

מטה המאבק "חופשי בארצנו"

 

המוני מפגינים בירושלים
המוני מפגינים בירושלים
המוני מפגינים בירושלים
קוראים לבחירות - ומקיפים את מעון רה"מ

המפגינים דורשים מרה"מ נתניהו "לקחת אחריות על רצף הכישלונות, להסיק את המסקנות הנדרשות, להחזיר את המנדט לעם וללכת לבחירות באופן מיידי". עוד הדגישו כי ההתעלמות מהאזרחים ומסבלם חייבת להיפסק. עם ישראל לא מוכן לשלם יותר את מחיר השחיתות והכישלון של נתניהו. העתיד של כולנו בסכנה, וזו שעת מבחן לאחריות ולערבות ההדדית. הגיע הזמן לצאת מהבית ולהצטרף למאבק בקריאה לבחירות עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי".