יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ שלח מכתב לרה"מ בנימין נתניהו הבוקר (ראשון) ובו דרש את "עדכון יעדי המלחמה בעזה בידי קבינט המלחמה". על רקע הצהרתו שבה הציב אולטימטום לרה"מ, השר גנץ גם שלח אמש מכתב לנתניהו ובו פרס את דרישותיו.

במכתבו החדש טען גנץ כי קבינט המלחמה "יגבש תוכנית פעולה ברורה ויאשר אותה", שיעדה הראשון הוא "השבת החטופים והצבת יעד זה כמטרה בקדימות עליונה במלחמה, כולל השמת המשאבים הדרושים לכך". עם זאת, במכתב ששלח גנץ לרה"מ אמש, נכתב בדרישה הראשונה: "השבת החטופים והצבת יעד זה כמטרת-על במלחמה, כולל השמת המשאבים הנדרשים לכך".   

"על רקע הדיונים שקיימנו לאחרונה, ההתפתחויות בזירות המלחמה, האתגרים האסטרטגיים וההזדמנויות שלפתחנו, אני שב ומדגיש את ההכרח בצורך המיידי להצבת יעדים ברורים ומוגדרים במערכה המתמשכת נוכח פני ההווה והעתיד", כתב גנץ במכתביו. "דרישתי היא שקבינט ניהול המלחמה יגבש תוכנית ברורה שתוביל למימוש חמישה יעדים אסטרטגיים בעלי חשיבות לאומית, וזה עד ליום 8.6.24". 

מכתבו השני של גנץ 

כאמור, עם ההצהרה שקיים השר גנץ אמש שבה פרס את שישה יעדי מלחמה, שלח גנץ שני מכתבים שונים במעט לרה"מ, ובהם דרש בין השאר את החזרת החטופים, המשך הפעילות להסרת האיום הצבאי של חמאס, ומהלכים לפירוז הרצועה.

מכתבו הראשון של גנץ 

 

תוכנית היעדים של גנץ

  1. להשיב הביתה את חטופינו.
  2. למוטט את שלטון חמאס, לפרז את רצועת עזה ולהבטיח שליטה ביטחונית ישראלית.
  3. לצד קיום שליטה ביטחונית ישראלית, להקים מנהלת אמריקנית-אירופית-ערבית-פלסטינית שתנהל אזרחית את הרצועה ותניח בסיס לחלופה עתידית שאינה חמאס ואינה עבאס.
  4. להשיב את תושבי הצפון לבתיהם עד 1 בספטמבר ולשקם את הנגב המערבי.
  5. לקדם נורמליזציה עם סעודיה כחלק ממהלך כולל שייצור ברית עם העולם החופשי ועם העולם הערבי נגד איראן.
  6. לאמץ מתווה שירות אשר יביא לכך שכל הישראלים ישרתו את המדינה ויתרמו למאמץ הלאומי העליון.