ברוב מוחץ: יאיר גולן קיבל היום (שלישי) 95% מקולות המתפקדים - ונבחר לראשות המפלגה. איתי לשם קיבל 1.76% מהקולות, עזי נגר 0.77%, אבי שקד 1.89% ו-0.43% בחרו להימנע. מספר המצביעים הכולל עמד על 31,353 המהווים 60.6% מכלל חברות וחברי המפלגה.

הפריימריז לראשות מפלגת העבודה נפתחו בשעה 10:00 בבוקר והתמודדו בהם ארבעה מועמדים: סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן שכיהן כסגן שרה וחבר כנסת מטעם מרצ, עוה"ד איתי לשם, פעיל המפלגה הוותיק עזי נגר ואיש העסקים ⁠אבי שקד.

בנאום הניצחון שלו אמר היו"ר החדש גולן: "נשקיע את כל יהבנו בהפלת הממשלה ובהקדמת הבחירות. אין משימה חשובה מזו להצלת המדינה והחברה. כדי לעשות זאת אני אוביל יחד עם חברותיי וחבריי איחוד גדול ואמיתי במחנה. אקים מיד צוות הידברות כדי לקדם את האיחוד הפוליטי עם מרצ ולהביאו לאישור הוועידה ה-11".

מרב מיכאלי (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
מרב מיכאלי, היו"ר הפורשת של מפלגת העבודה | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

 

במפלגה, שמונה כיום 4 ח"כים בלבד ומדשדשת בסקרים, בירכו על בחירתו של גולן. היו"ר היוצאת מיכאלי כתבה: "בהצלחה רבה ליאיר ולמפלגה". חה"כ נעמה לזימי כתבה: "הניצחון שלו הוא הצעד הראשון בבניית המחנה הדמוקרטי הגדול והמאוחד שיביא בשורה אדירה לאזרחי ישראל ולמדינה. תפקידנו להמשיך ולבנות יחד אלטרנטיבה שלטונית וערכית, שתציב סדר יום מדיני-בטחוני, כלכלי-חברתי ודמוקרטי-אזרחי חדש למען מדינת ישראל ותקח חלק מוביל בהנהגתה העתידית".

גם חה"כ גלעד קריב הגיב על התוצאות: "חברי מפלגת העבודה הצביעו היום פה אחד בעד יאיר גולן, בעד איחוד כוחות בשמאל הציוני ובעד דרך של תקווה. מדובר בצעד ראשון במסע ארוך לתיקון ולשיקום של מדינת ישראל והחברה הישראלית".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד כתב ב-X: "מברך את האלוף במילואים יאיר גולן על הניצחון במירוץ ליו"ר מפלגת העבודה. ישראל זקוקה לנציגי ציבור פטריוטים, אוהבי הארץ כמו גולן. יש לנו עבודה רבה למען המדינה. מאחל הצלחה לגולן ולמפלגת העבודה".

במסגרת הפריימריז, 51,747 מתפקדי ומתפקדות המפלגה יכלו לבחור יו"ר חדש בהצבעה מקוונת שהסתיימה בשעה 19:00. בנוסף, הופעל אתר הצבעה פיזי ברחוב ברודצקי 15 תל אביב. 

אבי שקד מתמודד על ראשות מפלגת העבודה
אבי שקד, מתמודד על ראשות מפלגת העבודה

 

עזי נגר מתמודד על ראשות מפלגת העבודה
עזי נגר, מתמודד על ראשות מפלגת העבודה
איתי לשם מתמודד על ראשות מפלגת העבודה
איתי לשם, מתמודד על ראשות מפלגת העבודה

מהמפלגה נמסר כי מאז חודש ינואר 2024 התפקדו לעבודה 20,002 חברות וחברים חדשים. "החלוקה המגדרית בין חברי וחברות המפלגה כמעט שוויונית - כ-26 אלף גברים וכ-25 אלף נשים". בנוסף נקבע כי הבחירות שהתקיימו היום יהיו סופיות: אתמול החליט בית המשפט העליון לבטל את פסק הדין של בית המשפט המחוזי שקבע כי תוצאות הבחירות יידרשו לקבל את אישרור ועידת המפלגה שתיבחר בסוף חודש יוני. 

מנכ"ל מפלגת העבודה, ניר רוזן: "אני מברך את למעלה מ-20 אלף האזרחיות והאזרחים שהצטרפו אלינו כדי להקים ביחד בית פוליטי גדול ונחוש למחנה הדמוקרטי-ליברלי. אין לי ספק שנגיע לבחירות הקרובות ערוכים ומחוזקים, בדרך לשינוי ההנהגה שכל כך נחוץ למדינת ישראל. מפלגת העבודה יוצאת לתקופה חדשה ואני מקווה שבקרוב יבואו גם ימים טובים יותר למדינת ישראל".