רה"מ לשעבר נפתלי בנט התראיין בשבוע שעבר לתנועת חמש אצבעות והודה: "עשיתי המון שגיאות". בנט שנשאל בכלליות על כניסתו בעבר לזירה הפוליטית ועל החלטות שנויות במחלוקת שקיבל, התבקש לענות אם יש דבר שהוא מתחרט עליו שעדיין "יושב עליו": "עשיתי המון שגיאות לאורך הדרך, הייתה טלטלה, זה קשה מאוד".


"יש דברים שאני מתחרט עליהם", המשיך רה"מ לשעבר. "צריך לומר - לא קיימתי הבטחת בחירות מאוד גדולה. אמרתי שלא אשב עם זה ועם זה, ובסוף ישבתי איתם. הסיבה שישבתי איתם זה כדי להוציא את ישראל מכאוס של בחירות חמישיות, שישיות ושביעיות. השגיאה הייתה שהבטחתי מההתחלה הבטחה מטופשת".

"לא הייתי צריך להבטיח את ההבטחות האלה, היום אני לא מבטיח כלום לאף אחד. בוודאי שהיו שגיאות בבחירת אנשים, היו הרבה דברים שצריך... כדי להיכנס לזירה אתה צריך להיות נקי בכוונות שלך, בכל יום לבוא ולשאול מה הדבר הכי נכון לעם ישראל ולקדם אותו צעד. וצריך גם לסלוח לעצמך. אם תאכל את הלב על כל שגיאה, לא יישאר לך לב".

על רקע המלחמה, התייחס בנט למה שלדעתו צריך לעשות כעת: "צריך לקחת איזה עשר שנים. אני אדם עם אידאולוגיה, יש לי עמדות ימניות, אבל צריך לקחת את האידאולוגיות, להניח בצד, ולהיות פרגמטיים. אף אחד לא צריך לוותר על האידאולוגיה אבל צריך לשקם את המדינה עשר שנים, ואז נחזור לוויכוחים".

רה"מ לשעבר נפתלי בנט ועמיר מנחם מנכ"ל חמש אצבעות (צילום: יובל רומנו)
רה"מ לשעבר נפתלי בנט ועמיר מנחם מנכ"ל חמש אצבעות | צילום: יובל רומנו

כאמור, רה"מ לשעבר נפתלי בנט אמר את הדברים בכנס של תנועת 'חמש אצבעות' בשבוע שעבר, במהלך ערב המורשת שהתקיים לזכרם של 15 מבוגרי התנועה שנפלו במלחמת חרבות ברזל. תנועת חמש אצבעות היא תנועה חברתית-חינוכית שפועלת לקדם מצוינות ערכית, לפתח חוסן ומנהיגות בקרב בני נוער. לתנועה שמפעילה מכינה קדם צבאית יש כמה מרכזים בישראל וכ-3,000 חניכים.

עמיר מנחם, מנכ"ל ומייסד התנועה, מסר: "תפקידנו לגדל כאן דור צעיר שיקבל אחריות לא רק בזירה הביטחונית דרך שירות משמעותי בצה"ל, אלא גם באמצעות כניסה לזירה הציבורית, לעולם תקשורת, הכלכלה והחינוך. ניקח חלק בבניית המדינה מחדש וניצור עתיד ראוי למען כל אלו ששילמו את המחיר בחייהם. המשבר העיקרי של מדינת ישראל הוא פנימי. הקרע הפנימי הוא זה שהוביל למצב הקיים ואנחנו נהיה חלק מרכזי בשינוי ובתיקון שנדרש כדי להחזיר את מדינת ישראל לדרך הישר".