אתמול (שני), התנהלו ישיבות קדחתניות בלשכתה של היועמ"שית גלי בהרב-מיארה לאורך היום כולו. עם זאת, ספק אם היא תייעץ שהנוסח החדש לחוק הגיוס מניח את הדעת. הסיבה טמונה במכתב שהוציא אתמול המשנה ליועמ"שית ד"ר גיל לימון למזכיר הממשלה - על דעתה של בהרב-מיארה. בהמשך לכך, הבוקר יתכנסו ראשי מפלגות הקואליציה כדי לדון באפשרויות השונות להמשך.

המכתב של המשנה ליועמ"שית היה תקיף ומנומס, אך במילים אחרות אמר ד"ר לימון כי הממשלה מבקשת למשוך זמן - משום שבהצעת המחליטים שלה לא מצויינים סעיפים מהותיים, כמו מספר חרדים שיתגייס או סנקציות שיופעלו כלפי מי שלא יעשה כן. במכתב יש אף ביקורת חריפה מאוד על הממשלה - ד"ר לימון כותב במילים אחרות על דעת היועמ"שית כי לא נעשתה עבודה רצינית, אין הסתמכות על עובדות ולא הובאו רעיונות ופיתרונות.

גלי בהרב-מיארה (צילום: Yonatan SindelFlash90)
ביקורת חריפה מאוד על הממשלה. היועמ"שית בהרב-מיארה, ארכיון | צילום: Yonatan SindelFlash90

בהצעה המחודשת אמנם יש טרמינולוגיה חדשה - נכתב בה כי תהיה עליה משמעותית והדרגתית במספר המתגייסים לצד תמרוצים כספיים חיוביים ושליליים. עם זאת, ספק אם הנוסח החדש יניח את דעתה של היועמ"שית. לפיכך, צפויים עוד שינויים בנוסח ההחלטה בהתאם לעמדתה של בהרב-מיארה וגורמי המקצוע.

לצד היועמ"שית, אמש נפגש ראש הממשלה נתניהו עם ראשי המפלגות החרדיות בהשתתפות שר המשפטים יריב לוין. החרדים איימו להיעדר מישיבת הממשלה על חוק הגיוס בטענה שחלק מסעיפי החוק אינם מקובלים עליהם. פגישה נוספת צפויה להתקיים הבוקר.