ביום ראשון תובא לוועדת שרים לחקיקה הצעת חוק של ח"כ אתי עטיה שמאפשרת סגן שלישי בשכר ברשויות שבהן מספר התושבים בין 75,000 ל-100,000 תושבים. עד כה המספר המותר ברשויות כאלה היה שניים. ההצעה מיטיבה עם שש רשויות, בהן לוד.

מבדיקת חדשות 12 עולה כי מי שדוחף את ההצעה הוא ח"כ אליהו רביבו, אחיו של ראש העיר לוד, יאיר רביבו, שזקוק לה בדחיפות כדי להשלים את הקמת הקואליציה שלו. יאיר רביבו זקוק למנות סגן נוסף, שלישי, כדי להקים קואליציה - אחד משותפיו תובע את התפקיד הזה.

ראש עיריית לוד יאיר רביבו
ראש עיריית לוד יאיר רביבו
אליהו רביבו (צילום: יונתן זינדל, Flash90)
חבר הכנסת אליהו רביבו | צילום: יונתן זינדל, Flash90

ח"כ אליהו רביבו אף פנה לוועדת שרים לחקיקה והפעיל לחצים לקדם את החוק במהרה. ואכן, כפי שציינו, ההצעה תעלה להצעה ביום ראשון הקרוב. ההצעה עולה במקום הצעת חוק אחרת.

מטעם ח"כ רביבו נמסר: "הצעת החוק שהוגשה לפני חודשים רבים בנפרד ע"י נציגות מהקואלציה וגם ומהאופוזיציה אינה קשורה לחה"כ רביבו. הצעת החוק הנ"ל חשובה והכרחית שבאה לתקן כשל בהחלטה ישנה בה נקבע באופן לקוי שמדרגות מעמד הרשויות בהיקף גודלן זהה באופן אבסורדי בין רשות בה 20,000 תושבים לרשות בת 99,999 תושבים. באשר להרכבת הקואלציה בלוד, אף פעם לא היה לראש העיר קושי להקים קואלציה רחבה ויציבה, כך בדיוק יהיה הפעם אחרי ניצחונו המובהק בבחירות".