יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד תקף היום (שבת) את ראש הממשלה נתניהו, והאשים אותו במחדל מאורעות 7 באוקטובר - וקרא לו לקבל אחריות ולהתפטר. עוד הוא ציין שיש להחליט על תאריך לבחירות וכי לדעתו בעוד כשנה יהיה למדינת ישראל ראש ממשלה חדש. "שינוי יצטרך לבוא כרגע בבחירות, ואם העם ירצה את אותה הקואליציה שמנהלת אותנו עכשיו - זה מה שיהיה. אם העם ירצה שינוי - אז יהיה", הדגיש. את הדברים אמר ב"שבתרבות" בבאר שבע. עם צאת השבת פרסמה הליכוד הודעה רשמית - שבה תקפו את בר-דוד.

בר-דוד הבטיח שההסתדרות תצטרף למחאות ולהפגנות נגד ממשלת ישראל בדרישה להחליף את הממשלה "שהמיטה אסון" על ישראל. "אנחנו חלק מהעם הזה. זו כבר לא המהפכה המשפטית, זה העתיד של מדינת ישראל. אם העם ייצא לרחובות - ההסתדרות תהיה חלק מהמחאה ללא ספק", אמר. עוד הוסיף: "יש דד-ליין. צריך לשחרר את החטופים ולהגיע לעסקה, אם זה לא יקרה כי זה לא מתאים למישהו פוליטית - הממשלה הזו תתפרק". 

"צריך לקבל החלטה לאן לוקחים את המדינה: מה עושים עם הצפון והדרום? צריך לקבל החלטה. כרגע הכול ריק אחד גדול", המשיך בר-דוד לבקר את התנהלות הממשלה. "צריך לדעת בסוף לנהל את הדברים, יש כאן חוסר ניהול שמתבסס על המשפט 'מה שיהיה יהיה'".

מחאת נשים למען שחרור חטופים בתל אביב (צילום: מירים אליסטר, פלאש 90)
בר דוד: "יש דד-ליין. צריך ללכת לעסקת חטופים". ארכיון | צילום: מירים אליסטר, פלאש 90

בר-דוד התייחס גם לשאלת ההישארות של גנץ ואיזנקוט בממשלה בשלב זה של המלחמה. "זו שאלה קשה. אני חושב שזה מתחיל להתקרב הרגע שיקבלו החלטה. העם כן רוצה אחדות ושיתוף, הלוחמים רוצים את זה, הם נשארים כי יש להם נקודת ההשפעה. אני רוצה שהם יישארו". עוד הוא חשף ששוחח עם ראש הממשלה ושר האוצר - במטרה לתקן את התקציב ולהתאימו למצב המלחמה שבו ישראל נמצאת, כולל סגירת משרדי ממשלה מיותרים, אך לדבריו השניים לא התייחסו.

הליכוד בתגובה פרסמו הודעה חריפה שבה מסרו: "בזמן מלחמות ישראל חברי ההסתדרות תמיד נרתמו יחד עם הממשלה למען העובדים והנפגעים. מביש שבעיצומה של מלחמה זו, כשכל העם משווע לאחדות, בחר יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לעסוק בפוליטיקה קטנה שמפלגת את העם ומחלישה את המאמץ המלחמתי. הליכוד נגד יו"ר ההסתדרות שקרא לנתניהו להתפטר: בחר לעסוק בפוליטיקה קטנה שמפלגת את העם".